arama

Youtube TV, Staz’la Anlaşma Sağlayarak 14 Yeni Kanalı Bünyesine Dahil Etti

20 Haziran 2018 23:02
Bülent KAYNAR - bulent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bülent KAYNAR Bülent KAYNAR

Youtube TV, Youtube’da 2 yıldır kullanımda, Ayrıcana ABD’nin kanallar zinciri olan Starz’ın 14 yeni kanal ekledi.

Çevrimiçi televizyon dünyasında 2 yılı bulan Youtube, İstenilen yüksek performansa sahip olamasada gerçekte olabildiğince kullanışa sahip olduğunu belirte biliriz. Fakat Türkiye’de hala kullanım dışı olduğunu belirtmekte fayda var. Buda ülkemizin ne kadar geriden geldiğini göstermekte ve bu durum aslında çok üzücü bir durum.

Youtube TV’nin dünya çapında henüz bazı ülkelerde kullanıma sunulamamasının aslında Youtube’nin daha geliştiriliyor olması. Youtube TV’ye ABD’nin 14 yeni büyük medya kanalı eklendi. Starz Encore Westerns, Starz Encore ve Starz’inde aralarında bulunan kanallar Youtube TV üzerinden izlenebilecek.

Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

“Black Sails”, “American Gods”, “Sweetbitter” son zamanlarda meşhur hale gelmiş bir çok dizininde aralarında bulunduğu bu kanallar, sadece 9 dolar ücret ile premium kanallar içinde bulunacak.

Amerika Birleşik Devletlerin’de 40 dolar ile Youtube TV, abonelik ücretini ödendiği taktirde hizmet sunulmakta, ayrıcana tek bir hesap ile 6 kişiye kadar erişimi sunulmakta. .Avrupa ülkelerinde bu miktarın oldukça az gözüksede ülkemizde TL’nin dolar karşısında değerinden dolayı bir çok insan için yükse gelebilmekte. Kendi görüşümüz tabi bu daha adil bir sistem için her ülkenin para primine ve hayat şartlarına oranla bir ücretlendirmeye tabi tutulması görüşündeyiz. Tabi bu durumun Youtube TV tarafından açıklamasında dünya geneline sunulduğu taktirde fiyat değişikliği yapılacağında bulunmuş. Amerika Birleşik Devletlerin’de bile Netflix’e 9 dolar veren kişiler bile bundan memnun olmadıklarını diye biliriz.