arama

Youtube Mesajlaşma Özelliği Web Üzerinden Kullanılabilecek

1 Haziran 2018 20:17
Miraç Efe AYDIN - m.efe@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Miraç Efe AYDIN Miraç Efe AYDIN

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Youtube, yeni özelliklerini tek tek hayata geçirmeye devam ediyor. Firma, cep telefonları üzerinden kullanıcıların birbirine özel mesaj yoluyla ulaşabilmesine imkan tanıyan özelliğini yakın zamanda sunmuştu. Gelen olumlu tepkiler üzerine bu özelliğini PC’ye taşımak istiyor. Geçtiğimiz yıl İOS ve Android için kullanıma açılan bu özellik, artık web sitesi üzerinde mümkün olacak. Böylece arkadaş ekleme ve direk olarak mesajlaşma yapılabilecek. Bir sohbete birden fazla aradaş da katılabilecek.

PC’den mesajlaşmaya başlamak için önce Youtube web sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekmekte. Açılan sayfanızda profilinizin yanında bulunan uygulamaların sağ tarafındaki konuşma balonu ikonuna tıkladığınızda Youtube mesajlaşma özelliği, sizi kişilere yönlendirmekte. Eğer daha önce mobil uygulamadan mesajlaştığınız kişiler varsa, geçmişteki yazışmalarınızı görebilmeniz bile mümkün. ilk defa kullanıyorsanız site sizin karşınıza otomatik olarak kişileri getirecektir. Böylece tıpkı Whatsapp veya Messenger gibi yazışmalara başlayabilirsiniz. Buradan dilediğiniz bir kişiye video göndermeniz de mümkün.

Özelliğin güzel yanlarından biri de Google+ ve diğer bazı bağlantılarınızdan arkadaş ekleme yapabilecek olmanız. Böylece Youtube kullanıcısı olan tanıdıklarınızı kolaylıkla bulabileceksiniz. Videoların altındaki paylaşma seçeneğini tıkladığınızda, kime göndereceğiniz ve paylaşma seçenekleri sizleri karşılayacak. Burada isterseniz videonun tamamını, dilerseniz de videonun beğendiğinizi bir bölümünü göndermeniz mümkün hale gelecek. Böylece size mesaj gönderen birine video ile cevap verme imkanınız olacak.