arama

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

29 Nisan 2018 16:49
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

İnsanların gerek kişisel videolarını, oyun oynarken çekmiş olduğu videoları, düzenledikleri röportajları ve daha pek çok videoyu yayınlamasına olanak sağlayan youtube herkesin yararlanabileceği bir platform haline gelmiş bulunuyor. Belirli bir sayıda izlenmeye ulaşan youtube kanallarında insanlar çeşitli reklamlar sayesinde gelirde elde edebiliyor. Peki oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan insanların hemen her konuda içerik yükleyebilmesine yarayan youtube kanalı nasıl açılır?

Youtube Kanal Açmak

Youtube kanal açarak video yüklemeye karar veren insanların ilk olarak yapması gereken bir google hesabı açmak oluyor. Google hesabına ad soy ad ve diğer kişisel bilgiler doğru bir şekilde girilerek açılım işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Daha sonra ise youtube girerek oturum açma seçeneğine giriliyor. Oluşturulmuş olan google hesabı ile youtube giriş yaptıktan sonra ayarlardan kanal oluşturma bölümüne giriliyor ve kanal ismi, kanal profil fotoğrafı ve içerikler ile ilgili bilgiler giriliyor. Daha sonra ise kanal açma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Kanal açıldıktan sonra içerik stüdyosu içerisinde kontrol paneli, video yönetici, canlı akışlar, topluluk, kanal ve istatistik gibi bilgilere ulaşım sağlanıyor.

İçerik Stüdyosu

İçerik stüdyosunda bulunan kontrol paneli içerisinde yüklenmiş olan videolar ve ne kadar izlendiği geniş bir ekran görülüyor. Kontrol paneli içerisinde tahmini ne kadar kazanç elde edildiği gibi durumlarda gözüküyor. Yorumlar, aboneler ve yeniliklerde kontrol panelinde yer alıyor. Video yönetici kısmından ise yüklenen videoların görüntüsünde ve sesinde kalite arttırma gibi işlemler gerçekleştiriliyor. Kanal bölümü ise kendi içerisinde durum ve özellikler, para kazanma, yükleme varsayılanları, marka bilinci oluşturma ve gelişmiş olarak ayrılıyor. Burada yapılabilecek işlemler ve etkin olmayan özellikler de görülüyor. Buradan etkinleştirme işlemlerini yapmak da mümkün oluyor. Analiz bölümünden ise çeşitli analizler görülüyor.