arama

Yayın İlkeleri

Teknosokagi.com sitesi farklı konularda hizmet, haber ve içerikler sunmaktadır. Site içerisinde kullanıcılarla sürekli iletişim kuran site, bunu en iyi şekilde sağlamak ve kullanıcıları memnun etmek adına belirli yayın ilkelerini benimsemiştir. Söz konusu yayın ilkeleri sayesinde güvenilir haber anlayışını sunan bir haber sitesidir.

Doğruluk

Teknosokagi.com sitesinde yer alan tüm haberler doğruluk ilkesinde hazırlanmaktadır. Hiçbir haber kapsamlı bir şekilde araştırılmadan ve çeşitli kaynaklardan teyid edilmeden yayınlanmaz. Okuyucuları yanlış yönlendirmemek ve doğru bilgilere ulaşmasını sağlamak sitenin temel amacıdır. Site editörleri doğruluk ve dürüstlük ilkesi çerçevesinde haber hazırlamaktadır.
Editör hatalarından kaynaklanan yanlış ya da eksik haberler en hızlı şekilde düzeltilmektedir. Tüm okuyuculara ve taraflara cevap ya da tekzip imkanı sunulmaktadır.

Saygı

Habercilikte saygı çok önemli bir kavramdır. Site olarak hazırlamış olduğumuz haberlerde hiç kimseyi ayrıştırmıyor ve aşağılamıyoruz. Irk, cinsiyet, yaş, sağlık, sosyal düzey, siyasi görüş, cinsel yönelimi ve toplum görüşü gibi konularda ayırmadan haber yapıyoruz. Özellikle dini ve ahlaki konularda çok hassas davranıyoruz. Toplumu yanlış şekilde yönlendirmek ve toplumsal olaylara neden olabilecek haberlerden kaçınıyoruz.

Gerek gerçek kişileri, gerekse de tüzel kişileri toplum nezdinde küçük düşürmek ya da zor durumda bırakmak yayın ilkemiz içerisinde yer almamaktadır. Bunun yanında haber içeriklerimizde şiddet, korku ve suç teşkil edebilecek unsurlar kesinlikle yer almamaktadır. Çocukların kişisel gelişimlerini etkileyebilecek her türlü olumsuz içerik haberlerimizde bulunmamaktadır.
Söz konusu haber içeriklerinde birinci önceliğimiz devletin ve milletin milli menfaatleri olmaktadır. Milli menfaatlerle örtüşmeyen hiçbir haberi yayınlamıyoruz. Kişisel ve toplumsal suç teşkil eden davalarda kanunen hüküm verilmedikçe suçlayıcı, zedeleyici ve hüküm verici haberler yapmamaya özen gösteriyoruz.

Kişi Hakları

Yayın ilkemizin en önemli parçalarından biri de kişi haklarıdır. Toplumsal ve evrensel olarak temel insan haklarına saygılı yayınlar yapmaya gayret ediyoruz. Özel yaşamın gizliliği ve saygınlığına önem veriyoruz. Kişilerin kamu ve özel yaşamı haber içeriklerimizde yer almamaktadır. İzin almadan başkalarına ait hiçbir bilgiye kamuoyu önünde ifşa etmiyoruz. Kişi ve kurumları eleştiri noktasının ötesinde yargılamıyor ve haber içeriklerimizde yer vermiyoruz.

Tarafsızlık ve Fikir Çeşitliliği

Teknosokagi.com sitesi olarak tüm içeriklerimiz özenle hazırlanmaktadır. Habere konu olan olaylara tek bir bakış açısı ile değil, farklı fikir ve bakış açılarıyla birlikte bakıyoruz. Bireysel görüşler yerine nesnel düşüncelerle hareket ediyoruz. Haberleri hazırlarken okuyucuların davranışlarını da göz önünde bulunduruyor ve bu çerçevede içerik hazırlıyoruz.

Editoryal Dürüstlük ve Bağımsızlık

Teknosokagi.com sitemiz hiçbir kurum, kuruluş ve kişiye bağlı değildir. Partizan yaklaşımlardan uzak bir şekilde haber üretiyoruz. Başkalarının çıkarları yerine, toplum ve devletin çıkarlarını göz önünde bulunduruyoruz. Hiçbir siyasi ya da ticari baskı altında kalmadan kişilerin menfaatine yönelik haber yapma çabası içerisindeyiz. Haberlerin hazırlanması ve yayınlanması noktasında tarafsızlık ilkemize önem vermeye devam ediyoruz. Gerçeklik ve doğruluk ilkesi çerçevesinde tarafsız haber anlayışının tek adresi olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Genel olarak diğer haber sitelerinden kaynak almayı doğru bulmuyoruz. Haberi kendi editörlerimiz ve tarafsız medya çalışanlarımız hazırlamaktadır. Farklı kaynaklardan alınan, toplanan ve çalınan bilgiler yerine, kendi çalışmalarımızı önemsiyoruz. Haberi en sıcak ve taze haliyle sunmak temel amaçlarımızdan bir tanesidir. Somut ve yaratıcı fikirlerle son dakika gelişmeleri, gündemde öne çıkan olaylar ve çok daha fazlasını sizlerle buluşturuyoruz. Tüm editör çalışanlarımız haber ya da içerikleri ahlaka aykırı olan özel amaç ya da çıkarlara alet etmez. Bu sayede her zaman büyümeye devam ediyoruz.