arama

Whatsapp Momo oyunu hangi Youtube videolarda çıkıyor? Momo oyunu hakkında bilgiler!

8 Mart 2019 21:41
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Daha önce içerisinde barındırmış olduğu tehlikeler ile adından sıkça bahsettirmiş olan Mavi Balina oyunundan sonra şimdi de benzer tehlikeler içeren Momo oyunu gündemde! Küçük yaştaki çocukları tehlikeye sevk eden Momo oyunu nedir? Youtube üzerinde hangi videolarda çıkıyor?

Mavi Balina oyununu ve bu oyunun içermiş olduğu tehlikeleri artık duymayanınız kalmamıştır. Benzer tehlikeler içeren, hatta çocukları intiharın eşiğine kadar sürükleyen Momo oyunu yüzünden ebeveynler oldukça tedirgin. Çocukların ilgisini çekmeyi başaran bu korku oyunu çocuklardan uzak tutulmalıdır. Dünya geneline bakıldığında bu oyun yüzünden hayatını kaybetmiş olan çocukların haberlerine rastlamak mümkün. WhatsApp aracılığı ile kullanıcısının karşısına çıkmayı hedeflemiş olan bu korku oyunu, Latin Amerika üzerinden oyun dünyasına giriş yapmıştır ve Türkiye de başta olmak üzere birçok Ülke’de kullanımı hızla yayılmaktadır. Youtube’da yer alan oyun videolarında Momo oyununa rastlamak oldukça mümkündür.

Momo oyunun tehlikeleri nelerdir?

Başta çocukların büyük ilgi göstermiş olduğu Momo oyununun tehlikeleri oldukça yüksek önem arz etmektedir. Bu oyunu oynayan kişiler depresyona girerek kaygı atakları yaşayabilmektedirler. Karakteri gereği Momo, kullanıcısını tehdit ve hatta taciz edebilmektedir. Momo karakteri ile mesajlaşılması halinde kişisel bilgilerin çalınmasına sebebiyet verilebilmektedir. Size sunmuş olduğu seçenekler arasından zorla para elde etmeye çalışabilmektedir. Bu ve benzer nedenlerden ötürü özellikle çocukların Momo isimli bu oyundan uzak tutulması gerekmektedir.