arama

Türkiye’nin Gururu Yaani’den Rekor Geldi!

24 Haziran 2018 08:30
Hakkı Levent KORKMAZ - h.levent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakkı Levent KORKMAZ Hakkı Levent KORKMAZ

Türkiye’de milli imkanlarla üretilen yerli arama motoru Yaani’den önemli bir rekor geldi. İlk başlarda çok sayıda eleştiriye maruz kalan ve Google altyapısını kullanmakla eleştirilen ilk yerli arama motorumuz Yaani, toplamda 5 milyon adet cihazda kullanılarak ilk hedefini gerçekleştirdi.

Piyasaya ilk sunulduğunda büyük eleştirilerin hedefi haline gelen ilk yerli arama motorumuz Yaani’den gelen sevindirici haberle arama motorunun 5 milyon cihaza indirildiği tescillenmiş oldu. Yaani, özellikle güncel olay ve durumlar karşısında yenilikçi yapısıyla bu rekoru hak etmişti. Özellikle Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nı da anlık olarak kullanıcılarına sunan Yaani, özel gösterge ekranıyla Dünya Kupası heyecanını kullanıcılarına hem pratik hem de özgün logo ve haberlerle sunuyor. Dünya Kupası’ndaki mücadelelerde yaşananları, maç sonuçlarını, gruplarda puan durumlarını ve üst tura çıkabilecek takımları, takımların kadro durumlarını ve 2018 Dünya Kupası ile ilgili çok daha fazlasını milli gururumuz Yaani ile keşfedebilirsiniz.

Yaani’nin geçmişi henüz çok da uzun değil. 2017 yılının Ekim ayında kullanıcıların hizmetine sunulan Yaani, kullanıma sunulduğu günden itibaren 9 gün içerisinde yaklaşık 1 milyon cihaza ulaşarak ilk rekorunu kırmıştı. Kullanıcıların, bulmak, bilmek istediklerini tek tıkla karşılarına çıkaran Yaani, internete erişimde Türkiye’nin ilk gururu olarak büyük övgüyü hak etmişti.

Konumuza Uygun, Güncel, Özgün ve Kaliteli

Aramalarınızı kendinize özgü filtrelerle süzgeçten geçirerek arama sonuçlarını bu eleme sonucu karşınıza sunan Yaani, Dünya Kupası heyecanını da anlık haberler ve özgün, kaliteli logo tasarımıyla sunuyor. Türkiye’nin ilk yerli arama motoru ünvanına sahip Yaani ile Google, Yahoo ve Yandex gibi bize yabancı arama motorları yerine bizi bilen bizden bir arama motoruna sahip olduk.

Yaani ile Google, Yandex ve Yahoo’dan çok daha iyi ve etkili arama sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Aramalarınız, isteklerinize ve aradığınıza çok daha uygun şekilde karşınıza çıkıyor, bu da bilgiye ulaşmayı ve öğrenmeyi daha hızlı hâle getiriyor. Konum bazlı aramasıyla da ön plana çıkan Yaani, bulunduğunuz yer yani konumunuz itibariyle arayabileceğiniz en mantıklı sonucu karşınıza çıkarıyor.