arama

Steam’den Büyük Hata

9 Haziran 2018 22:43
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

Oyun dünyasının önde gelen ismi, yanlışlıkla Just Cause 4’ü duyurdu. Açık dünya aksiyon oyunları alanına farklı bir bakış açısı getiren Just Cause serisinin yeni sürümü, oyun reklamının yayınlanması ile hata da olsa ortaya çıkmış oldu.

Son yıllarda oyun geliştirici firmaların sıkça tekrarladığı bir hata u defa Steam ile gündeme gelmiş durumda. Oyunun yanlışlıkla duyurulmuş gibi görünmesi de mümkün. Firmalar tarafından ilgi çekmek için yapılan bu çalışmalar PR stratejisi kapsamında gösterilmekte. Bu tür hataların, yalnızca oyunlar için değil teknoloji alanında da kullanıldığı bilinmekte. Yaşanan bu durumun ise strateji ürünü mü olduğunu henüz bilmiyoruz.

Web Sitesinden Kısa Sürede Kaldırıldı

Steam’e giriş yaptığınız anda karşınıza yeni yapımlardan haber veren ekran çıkmaktaydı. Ancak sizi karşılayan ekranda bir süreliğine Just Cause 4’ün ön sipariş penceresi göründü. Oyuncuları karşılayan bu ekrandaki hatayı hemen fark eden firma, görseli hızlı bir şekilde web sitesinden kaldırdı. Gerçi görseldeki detaylara ulaşabileceğinizi gösteren butona tıkladığınız zaman, herhangi bir içeriğe ulaşmanız mümkün olmuyordu.

Hata ile de olsa Just serisinden yeni bir haber almak oyuncuları sevinmiş durumda. Açık dünya aksiyon oyunları artık birçok firma tarafından konsept olarak yapılıyor olsa da Cause serisinde yapılabilen çılgınlıkların ve oyun heyecanının haddi hesabı yok. Just Cause 3’ün sunduklarını gördükçe, 4’ü ayal bile etmek gerçekten de zor görünmekte.