arama

Spotify Connect Ücretsiz Oldu!

11 Kasım 2018 00:45
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

En başarılı ve popüler çevrimiçi müzik uygulamalarından Spotify, premium kullanıcılarına sunduğu Spotify Connect özelliğini herkesin kullanımına sundu.

Son güncellemeye kadar sadece ücretli kullanıcıların faydalanabildiği Spotify Connect özellikten ücretsiz kullanıcıların faydalanma şansı bulunmuyordu. Spotify ücretsiz kullanıcıları bunun dışında çevrimdışı ve reklamsız kullanım özelliklerinden de faydalanamıyordu.

Son dönemde kullanıcı sayısında artış görmesine karşılık kar konusunda zararda olan Spotify, yaptığı hamlelerle toplanmaya çalışıyor. Bu hamlelerin gelir kapısı açmaktan daha

çok kullanıcı sayısını artırmaya yönelik olduğunu görebiliyoruz. Böyle bir hedefleri olmasa premium üyelere özel olan bir özelliğin, tüm kullanıcıların kullanımına sunulmayacağını düşünüyoruz.

Son üç aylık dönemde ücretli kullanıcı sayısını 83 milyondan 87 milyona çıkartan uygulamanın, yaz sürecinde toplam kullanıcı sayısı 101 milyondan 193 milyona kadar yükselmişti. Neredeyse %100 büyüme görülmesine rağmen ikinci çeyrekte yakalanan kar oranı, üçüncü çeyrekte %6.8 oranında düşüş yaşadı.

Spotify Connect ne işe yarar?

Uygulamayı yönlendirici olarak kullanmanıza imkan veren özellik, uygulamayı tablet, bilgisayar veya telefon üzerinden açtığınızda Wi-Fi bağlantısıyla Spotify desteği sunan televizyon ve hoparlörleri uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor.