arama

Son Güvenli Alanı Açıklanan ve Tarihi Belirlenen PUBG TAMGAME Finali İçin Geri Sayım Başladı

15 Mayıs 2018 10:10
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Ödülü 2 milyon gibi yüksek bir mevla olan PUGB Global İntitational 2018 tarihli oyununa katılacak finalistlerin Şampiyon Vokswagen Arena’da belirlenmesi finalistler ve oyun tutkunları için ayrı bir heyecan yaratmışa benziyor. LG PUBG TAMGAME Ligi için belirlenen final tarihi de kesinleşmiş oldu.

PUGB Corp tarafından geliştirilen oyun büyük bir yankı uyandırmışa benziyor. Finaliste ve şampiyonda verilen büyük ödül bunun en büyük göstergesidir. 40 milyona yakın oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran ve anlık olarak 3.3 milyon gibi devasa bir kitlenin rekoru Battle Royale karakterini yarattı.

Ana sponsorluğunu LG Electronics firmasının yaptığı finalin biletlerini ise Gamesatış sponsorluğunda üstlendiğini oyun severlere duyurdu.

Haziran ayında yarı final eşleşmelerinin yapılacağını finalistlerin ise 23 Haziran’da kozlarını Volkswagen Arena’da paylaşacaklar. Büyük heyecan fırtınasına sayılı günler kala oyun severlerin finale kalmak, için büyük bir uğraş verecekleri sosyal medya organlarından şimdiden duyurmaya başladılar.

20 takımın yarışacağı şampiyonadan sadece bir takımın şampiyon olarak çıkması büyük heyecanlara sebebiyet vermeye başlıyor. Şampiyon çıkan takım ise 25-29 Temmuz’da Berlin’de düzenlenen törenle 2 milyon doların sahibi olacak. Bu çaptaki ödülün ilk kez verileceği global espor turnuvası unvanı PUGB Global İntitational erişti.

LG PUBG TAMGAME ligi büyük finali biletleri bu saatten itibaren indirimli olarak Gamesatış internet sitesinden satışa sunuldu.

Heyecan dolu ve muhteşem bir finali yerinde görmek isteyen oyun severlerin yoğun talebi üzerine birkaç saat internet sitesinde erişimde hayli sıkıntılar yaşandı Fakat şirket yetkileri herhangi bir sorunun bulunmadığı bilet satışlarının anlık olarak devam ettiğini duyurdu.

240 takımla başlayan lig şu an itibariyle 20 takıma kadar gelmiş durumdadır. Ay boyunca Cuma ve Cumartesi gerçekleşecek olan müsabaka Haziran ayı içinde planlanan büyük final için 24 takımı belirleyecek bir süreç olacaktır. Heyecan fırtınasına tanık olmak için Türkiye resmi PUGB Twitch kanalı üzerinden izleneme şansına da erişebilirsiniz. TAMGAME Ligi ile ilgili en son haberleri takip etmek için Facebook ve Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER