arama

Samsung’un Sır Telefonu Galaxy S10 Geliyor

16 Mayıs 2018 17:33
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Dünya markası olan ve kendini her zaman yenileyen Samsung markası, yeni telefonu çıkaracağı haberini çok yakında kullanıcıları ile paylaşmıştı. Çıkacak olan modelin Galaxy serisi içerisinde yer alacağı ve S10 modelinin ile çok yakında kullanıcılar ile paylaşılacağı da bilinmekteydi. Samsung’un özelliklerini de büyük bir sır olarak paylaştığı modelin, özellikleri ve ayrıntıları da en çok merak edilen sorular arasında yerini almıştı. Modelin çok kısa bir zaman önce de özellikleri belirlenmiş ve buna bağlı olarak Samsung seven tüketiciler tarafından öğrenilmişti.

Samsung Galaxy S10 İnceleme

Modelin görüntüsel olarak oldukça şık bir görünüm içerisinde yer alması, dış görünüşe önem veren kişileri oldukça etkileyeceğe benzemekte. İnce görünüme sahip olması da, son teknoloji olan modeller ile benzerlik göstermektedir. Full HD çözünürlüğe sahip olan modelin görüntüsel olarak oldukça iyi olması özellikle de telefon üzerinden fotoğraf çeken kişilerin ilgisini çekiyor. Ekranın 6,28 gibi büyük inçli olması da yine telefon üzerinden yapılabilecek her türlü durumun daha da kolaylaşmasına imkan tanımakta. Aynı şekilde pil ömrünün de yüksek olduğu görülümekte. Bayaryasının yaklaşık olarak 4.000 mAh pil kapasitesi içerisinde olması, son teknoloji modellerin içerisinde iyi bir şekilde batarya ile karşımıza çıktığını göstermektedir.

Telefonlar içerisinde yer alan bir özellik de her zaman merak edilen bir konu olan kamera özelliği olmaktadır. son teknolojik telefonlar içerisinde genellikle modellerin kamera açısından da gelişme gösterdikleri görülebilmekte. Hem kamera açısından hem de çözünürlük açısından en iyi durumda olan telefon modellerinin de daha iyi bir şekilde fotoğraf yakalama özelliği içerisinde yer aldığı görülebilecektir. Samsung’un bu özelliğe de dikkat etmesinden dolayı, modelin çözünürlüğünü en iyi şekilde oluşturmuştur. Hem 16 hem de 24 megapiksel kamera ile karşımıza çıkacak olan modelin de, sosyal paylaşım sitelerinde her zaman vakit geçiren kişilerin daha çok tercih edebilecekleri bir model olarak oluşturulmasına imkan tanımış gibi görülmekte. Yine model için işlemci olarak da Snapdragon 855 belirlenmiştir. Bir telefondan beklenebilecek olan tüm özelliklerin en iyi şekilde verilmiş olduğu da model içerisinde çok rahat bir şekilde görülebilmektedir.

Modelin hafıza açısından da diğer telefonları aratmayacak bir özellik içerisinde olduğu net bir şekilde görülebilmektedir. 4 ve 6 GB Ram gücü ile birlikte desteklenecek olan model içerisinde, harici hafıza kartı yeri de yer almaktadır. Samsung modellerinden vazgeçmeyen kişilerin rahatlıkla satın alıp kullanabilecekleri olan bu modelin, çok yakında da piyasaya sürülmesi beklenmekte. Firma tarafından en yakın zamanda piyasaya sürdürülecek olan bu modelin, fiyat açısından da henüz net bir şekilde belirlenmediği görülmektedir. Özellikle de S9’dan sonra çıkmış olan ve bu modelin bir üst modeli olarak piyasaya sürülecek olan Galaxy S10’ un aynı şekilde bir alt modelinden daha pahalı bir şekilde piyasaya sürülmesi beklenmektedir.