arama

Samsung Galaxy S9 İncelemesi

6 Mayıs 2018 14:09
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Samsung Galaxy S9 Akıllı Telefon

4,5 g uyumlumu telefon çift diyafram özelliğiyle gün Işığında ya da düşük ışıkta net çözünürlüklü fotoğraflar çekip bilmektedir. Bunun yanında çift diyaframlı lensi sayesinde aynı İnsan gözü gibi fotoğraflar çekmek mümkün olmaktadır. Gündüz ya da gece harika fotoğraflar çekmeniz günümüzde artık çok kolay hale gelmiş durumda. Çift diyafram ef 1.5 veya F 2.4 modlarını desteklemektedir.

Samsung Galaxy S9 telefonu arka ve ön kamerasında da bu çift diyafram özelliği bulunmaktadır. Bahsetmekte olduğumuz ve 1.5 diyafram modu hava karanlık olduğu durumlarda Işık alarak net bir fotoğraf çekmeyi sağlar. Diğer mod olan 2.4 diyafram modu ise güneşin da çok kolay bir şekilde net fotoğraf çekme kalitesi sunar. Bunun yanında kamera da bulunmakta olan parazit azaltma özelliği ile geceleri ya da gün Işığında fotoğrafları çok kolay bir şekilde çekilebilmektedir. Ultra ağır çekim modu telefon içerisinde bulunmakta olan hızlı sensör sayesinde 960 FPS hızında çok kolay bir şekilde çekim yapılabilmektedir. Bunun yanında videoları ultra ağır çekim özelliği eklenebilmektedir. Bu çekim özellikleri HD çözünürlük ile desteklenmekte olup 6 saniyelik oynatma özelliğine sahiptir.

Kolay paylaşım özelliğine sahiptir yani günümüzde özel ve gençler tarafından tercih edilmekte olan sosyal medya açısından da oldukça kullanışlı olan Samsung Galaxy S9 telefonu göz alıcı ultra ağır çekimler ve fotoğraflara çok kolay paylaşım imkânı sunmaktadır. Samsung telefonunuzda bulmakta olan müzki, resim ve benzeri birçok şeyi de paylaşma imkânınız bulunuyor.

Kilitli ekran özelliği sayesinde hem telefonunuz güvende oluyor hem de kilitli ekran sayesinde otur ağır çekim anları da tekrar yaşanabilmektedir. Bu telefonda bulmakta olan hassas algılama sayesinde Samsung Galaxy S9 telefonun tek hamlede tüm hareketlerinizi algılayarak kameranızı otomatik olarak çekime başlamaktadır. Emoji özelliği de Samsung Galaxy S9 telefonuna karşımıza çıkmaktadır, arttırılmış olan gerçeklik versiyonu sayesinde duygularınızı artık emoji halini almakta. Şu an piyasada bulmakta olan diğer telefonlara oranla Samsung Galaxy S9 serisi oldukça popüler durumda olup kalitesini en iyi şekilde göstermiştir.