arama

Reddit’in Haber Sekmesi Beta Sürecinde

25 Haziran 2018 14:07
Miraç Efe AYDIN - m.efe@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Miraç Efe AYDIN Miraç Efe AYDIN

Daha önce haber sekmelerinde düzenler yapmayı amaçlayan Reddit yönetimi bir süre önce alfa sürümlerini kullanıcılarına sunmuştu. Daha önce alfa sürecinde sunulan haber sekmeleri güzel dokunuşlar yapılarak ve daha kolay kullanım sağlanarak IOS cihazlar için beta olarak çıkarılmıştır. Yeni haberler sekmesinin betaya girdiğini duyuran Reddit yönetimi sitede yer alan gelişmeler ile alakalı kullanıcıların daha kolay haberdar olabilmeleri için özel bir alan belirlediklerini açıklamışlardır. Ayrıca IOS cihazlar için beta olarak sunulan haber sekmesinin içeriği ile Reddit topluluğunun bir alt grubu ilgileneceği açıklandı.

En çok haber olabilecek başlıkları belirleyen yönetim ardından haberler ile ilgili 1000 adet domainin adresini liste haline getirmiştir. Tartışma konusu olan haberleri ya da tartışma konusu olabilecek konuları bu liste sayesinde rahatlıkla görebilmektesiniz. Aynı zamanda şuan betada olan Haber sekmesinde toplulukların daha fazla yararlanabilmesi adına ek gereksinimler yapılmaktadır.

Reddit’in Haber Sekmesi Beta Sürecinde

Haber sekmesinin gelmesi ile birçok kullanıcı sekmelerin yerlerine alışamasa da Haber sekmesini Home ve Popular sekmelerinin sol tarafında bulabilirsiniz. Henüz beta sürümünde hizmete girmesine rağmen  birçok kullanıcı tarafından oldukça beğenilen haber sekmesini ilginizi çeken ya da ilginizi çekebileceğine inandığınız konuları seçerek dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Birçok kategorinin yer aldığı bölümde ise, İş, bilim, oyun, eğlence, spor gibi alanlardan çeşitli topluluklarda da bulunabilirsiniz. Haber sekmesini özelleştirmeye karar verdiğiniz anda sizde sekmede çıkan yayınları kategorilere ayırarak otomatik olarak düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Böylece her haberler sekmesine girdiğinizde görmek istediğiniz alanlarda konuları görebilir incelemek istediğiniz başlığın görünmesini sağlamış olursunuz. Reddit’in yeni fonksiyonu sayesinde böylece beğeninize göre yayınlanan konuları filtreleyebilirsiniz.