arama

Playstation 5 Hakkında Bilgi Verdi

21 Mayıs 2018 19:57
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Playstatıon 5’in çıkış tarihi merakla beklenirken ilgili firmalardan farklı farklı açıklamalar basında yer almaya başladı. Bu firmalardan biri olan GTA 5 yapımcısı her yeni tasarımla ortaya çıkan oyun konsollarının insanlara verdiği zevk ve heyecandan bahsederek konsolları dört gözle beklediklerini dile getirdi. Playstation 4’ün üretiminin 7. yılını doldurduğu artık farklı oyunları insanların istediklerini dile getiren GTA 5 Ceosu, konsol çıkış tarihini ve bu konsolların playstationlara nasıl uyum sağlayacağını ve insanların beklentisini dile getirdi. Bunun için de konsolun çıkışından çok konsolun uyumunun önemini dillendiren Ceo, 2020 ve 2021 yıllarını GTA ve Take2 çıkış yılı olarak düşündüğünü belirtti.

Yeni Ürün Gelmeyecek

Japon markası Sony teknolojisi ile çıkartılacak olan Playstation 5 hakkında çıkan 2018 yılında piyasalarda olacağına dair söylenti şirketin yaptığı açıklamalarda bu tarihte yeni bir ürün çıkmayacağı yönünde oldu. Bu da oyun severleri üzdü.

Ancak şirkete yakın kişiler tarafından yapılan açıklamalarda şirket 7m işlemci teknolojisini kullanarak bir çip üretme çalışmaları yapmakta ve bu çalışmalar sonucu üretilecek olan çipin playstation 5 için kullanılacağı ortalığı karıştırmaktadır. Beklenti içine giren oyun severler bu yıl ve sonraki yıl için ümitlerini keserek playstation 4 ile oyuna devam edecekler. Playstation 5’te olabilecek özellikler 4 K çözünürlük ve playstatıon Vr entegrasyonu . Playstation 5’in 499 Amerikan doları üzerinden satışa sunulacağı yapılan tahminler olmaktadır.