arama

PlayStation 5 Bekleyenlerine Kötü Haber

15 Mayıs 2018 19:47
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Dünya’nın en popüler olarak sayılan oyun konsolu PlayStation 5 için oyun severlere kötü haber verildi. Bilindiği üzere PlayStation 5 Sony’nin en popüler oyun konsolu arasında yer alıyor. Bu haber PlayStation 5’i bekleyenler için oldukça üzücü olacak.

Hatırlanacağı üzere Sony 2013 yılında PlayStation 4’ü piyasaya sürmüştü.  Oyun 2013 senesinden bu yana kadar satış rekorları kırmaya devam ediyor. PlayStation 4 modeli ile kendin piyasaya tanıtan oyun, ilerleyen dönemlerde PlayStation 5 yerine PlayStation 4 Pro adı ile daha güçlü bir model yaratarak oyuncular ile buluşarak yeni bir soluk getirmişti. Bunun yanında bütçe dostu olan model PlayStation 4 Slim modelinin de tanıtımını yapmıştı.

Sony şirketi PlayStation 5 için henüz çalışmalarını devam ettirmekte. Yaklaşık 5 yılın geride bırakan oyuncular yeni konsol modellerini bekliyor. Fakat bugün, bu kadar oyuncunun beklemesinin ardından PlayStation 5 hakkında olumlu herhangi bir haberin çıkmaması oyun severlerin canını sıktı. Oyun dünyasına katılacak olan yeni bir soluk, onların kendilerini geliştirmesine ve level atlamalarına yardımcı olacak. Nitekim Sony Interactive Entertainment America CEO’su olan Shawn Layden E3 018 oyun fuarında PlayStation 5 için doğru bir zamanlama olmadığını açıklamıştı. Açıklamalar 2018 yılında E3 için yeni bir donanım gösterilmeyeceği, önümüzdeki aylar için bu haberin verilmeyeceği yönünde. CEO’nun ağzından yayılan kötü haber oyun severlerin üzülmesine yol açtı. Eğer sizde PlayStation 5 ya da PSVR 2,0 modellerinin çıkmasını bekliyorsanız önümüzdeki birkaç ay içerisinde böyle bir gelişmenin olmadığını söylemeliyiz.

Oyun dünyasında oyuncular tarafından büyük bir umutla beklemem E3 2018 büyük bir heyecan içinde bekleniyordu. Fakat güzel bir haberin gelmeyeceği günler öncesinden mesaj şeklinde yayılmıştı. America CEO’su tarafından yapılan açıklama oyunun piyasaya çıkmayacağını destekler nitelikte. Bugün hala oyuncuların aklından geçen soru şu şekilde; ‘’PlayStation 5 neden tanıtıma geçmiyor’’? Oyun dünyasına verilen bu haberin iyi bir özelliği ise aceleye getirilmeyen ve özenle üretilen bir PlayStation 5’in üretilecek olması. Sony PlayStation 5 modelinde bir ilke imza atacak gibi görünüyor. Bir APU ile değil, harici ekran kartı ile çalışacak olan PlayStation 5 modelinin piyasaya ne zaman sürüleceği merak konusu.