arama

Piyasayı Sarsması Beklenen HTC U12 Plus Duyurusu Yapıldı

23 Mayıs 2018 16:26
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

HTC marka yeni amiral gemi U12 Plus model telefonun tanıtımı yapıldı. Telefon özellikleri ile piyasada yankı uyandırması bekleniyor. Cihaz barındırdığı özellikler ile bu yıl için önde gelen bir cihaz konumunda olması beklentiler arasında. HTC marka Tayvan merkezli olan bir telefon markası. Biraz gecikmiş olsa da yeni amiral modeli olan U12 plus’ın tanıtımı yapıldı.

Telefonun Özellikleri

HTC U12 Plus birçok özelliğe sahip bulunuyor. HDR10 desteğe sahip. Corning Gorilla Glass 5 tarafından korumaya alınmış. 6 inç büyüklükte QHD’nin yanında Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi var. Gücünü aldığı özellik Adreno 630 grafik birimi. RAM kapasitesi 6 GB. Hafıza kartı kullanılarak bu kapasite 128 GB’a kadar çıkabiliyor. Kullanılan HTC Edge Sense teknolojisi ile tuşlar basınca karşı dayanıklı ve hareketin özelleştirilme özelliğine sahip bir telefon.

Ana kameranın çözünürlüğü 12 megapiksel. İkinci kameranın çözünürlüğü 16 megapiksel. Ön tarafta 8 gb olarak iki kamera bulunuyor. Telefonu kullanan kişiler bu şekilde ön olsun arka olsun bokeh efekti yapabilecek.

Cihaz İçin Renk Seçenekleri

HTC U12 Plus almak isteyen kullanıcılar için 3 farklı renk seçeneği bulunuyor. Bu renkler siyah, bordo ve şeffaf mavi renkler olarak dizayn edilmiş. Cihazı 64 GB kapasite ile almak isteyenler için fiyat 799 dolar iken 128 GB için 849 dolar fiyat belirlenmiş. Yalnız bu verilen fiyatların içinde vergiler yer almıyor.