arama

Phone SE (2018) Çıkış Tarihi Belli Oldu!

16 Mayıs 2018 15:22
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Apple dünyayı kasıp kavuran bir çılgınlıkla ellerden düşmeyen akıllı telefonlar yaparak sevenlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayan bir global firma haline gelmiştir. Şimdi ise Apple’ın tutkunlarına vereceği güzel haberleri bekleyen sayısız iPhone kullanıcısına yeni bir sürprizi var. Bu sürprizin adı tam olarak belli olmasa da içeriğini bildiğimiz için birkaç tahmin yürüttük. Apple’ın  Yeni sürprizi yeni bir iPhone SE serisi. İsmi net değil fakat diğer modellerinin izinden girerse iPhone SE 2 veya iPhone (2018) olması mümkün görünüyor. İşte Apple’ın sevilen tasarımdaki telefonu iPhone SE tasarımı beğenilen iPhone 5 kasasına sahip olan telefon modelinin yeni modeli bu yıl çıkacak fakat ne zaman?

Apple’ın 2018 yılı içerisinde iPhone kullanıcılarına yapacağı büyük sürpriz iPhone SE modelinin yeni serisi olacak. Tutkunlarını çokça heyecanlandıracak olan bu model ismi kesin olmasa da çıkacağı kesin. Peki bu sevilen kasaya sahip olan telefon ne zaman çıkacak?

Iphone SE 2018 Yeni Model

Apple’ın uygun fiyata sahip olan ve küçük ekranlı modeli olan iPhone SE, kullanıcıları tarafından alındıkça zamanla ilgi görmeyi başarmıştır. Apple bu büyük ilgiyi fark etmiş olacak ki bu ilgiyi ve beğeniyi fırsata çevirmek adına yeni bir iPhone SE modeli çıkarmak ve tanıtmak için kolları sıvamış durumda. 2018 yılında çıkacağı için bu adı verdiğimiz iPhone SE modeli, yine aynı formatta yani iPhone 5 boyutundaki 6 inç ekran boyutuyla çıkardığı ve telefonun test edilme aşamasında olduğu söyleniyor.  Yeni iPhone modelin tanıtımının da hemen olmasa da, bu yılın eylül ayında düzenlenmesi planlanan Apple etkinliğinde duyurulması da söylentiler arasında.

Bazı kaynaklar ise bunun tam tersi olarak iPhone SE’in yeni modelinin mayıs ayında bekleyenlerin karşısına çıkaracağını söylemektedir. Fakat yine de güvenilir bir kaynak neticesinde, yeni iPhone SE modelinin piyasaya çıkış tarihinin ekim ayında olacağı bilinmektedir. Bu iPhone modelinde diğerlerine bakılarak farklı olarak Face ID özelliği ve Touch ID özelliği bir arada kullanıma sunulacak. Ayrıca son olarak iyice popülerleşen kablosuz sarj desteği de olacak. İsim olarak çıkacağı resmiyete dökülmüş olsa da hangi tarihte çıkacağı henüz resmileştirilmemiştir. Yine de 2018 yılında çıkacağı yönünde söylentiler kuvvetle muhtemeldir.