arama

Oyunların Gelmiş Geçmiş En Kötü 15 Karakteri

4 Mayıs 2018 10:00
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Oyunlar günlük hayatımızda çok önemli yeri olan vakit geçirme araçlarıdır. Bir oyunun iyi olup olmadığını belirleyen unsurların içinde en önemlilerinden birisi ise şüphesiz kötü karakterlerdir. Kötü karaktere olan nefretimiz, bazen korkumuz ve diğer duygularımız o oyun hakkındaki düşüncelerimizi kesinlikle çok etkiliyor. Bu yazıda sizlere oyunların gelmiş geçmiş 15 kötü karakterinden bahsedeceğiz.

1-Joker-(Batman)

Tüm film, dizi ve çizgi roman evreninde Batman’in peşini bırakmayan Joker oyun evreninde de rahat durmuyor. Yıllardan beri psikopatlığıyla ün salan ünlü kötü karakter oyun dünyasının en kötü karakterlerinden biri olmayı başarıyor.

2-Pyramid Head(Silent Hill)

Silent Hill denilince akla ilk gelen karakterlerden birisi şüphesiz Pyramid Head oluyor. Oyun boyunca oyuncuları yer yer korkudan yerinden kaldıran bu karakter bu listeye girmeyi fazlasıyla hak ediyor.

3-Alma (F.E.A.R)

Bir başka korku oyunu F.E.A.R’ın korkutucu küçük kızı Alma Wade oyun boyunca nereden çıkacağı belli olmayan tarzıyla oyuncuları ekran başına kilitliyor.

4-Sephiroth-(Final Fantasy VII)

Bilgiden deliren bunun üstüne bir deney ürünü olduğunu öğrenen karakterimiz oyunun en ikon karakterlerinden biri olmayı başarmış.

5-Wesker (Resident Evil 5)

Kesinlikle en karizmatik kötü karakterlerden olan Wesker kırmızı gözlerini gizlemek için taktığı güneş gözlüğü ile akıllara kazınmış vaziyette.

6-M. Bison (Street Fighter)

Çok güçlü psişik güçleri ve insanüstü hareketleriyle aklımızda yer edinen bu kötü karakter sadist ruhu ve psikopat yapısıyla oldukça akılda kalıcı oldu.

7-Arthas (World Of Warcraft)

Gelecek vadeden bir paladinken kötü tarafa geçen ve oyuncuları hayal kırıklığıyla baş başa bırakan karakter bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor.

8-Kerrigan–(StarCraft)

Güzeller güzeli bir kızken savaşlar sonucunda adeta evrim geçirdi ve kötülükler kraliçesi olmaya yakınlaştı.

9-Dracula(Castlevania)

İşin tarihsel boyutu bile bazen bir karakteri kötü yapmaya yetebiliyor. Bunun en güzel örneğini Dracula karakteri olarak gösterebiliriz.

10-GLaDOS(Portal)

Kötü karakter olmasının yanında eğlenceli kişiliği ile diğer kötü karakterlerden ayrılan bir yandan sevilirken diğer yandan nefret edilebilen yapay zekalı bu karakterimizde listede olmayı fazlasıyla hak ediyor.

11-Jaffar/Vezir- Prince of Persia

Yakışıklı prensin arkasından sürekli iş çeviren amcası oyun boyunca sinirleri zıplatacak türden bir karakter olmayı başarıyor.

12-Heihachi Mishima–(Tekken)

Tekken olaylarının başlamasına sebebiyet veren gaddarlığın kitabını yazmış bir babadır.

13-Officer Tenpenny– (GTA: San Andreas)

Oyun boyunca başımıza bela olan ve sizinle güç yarışına giren bu polis oyunların en unutulmayacak kötü karakterlerinden biri olmayı başarmış durumda.

14-Death Adder- (Golden Axe)

Hem çok güçlü hem çok hızlı oluşu ile bu listede oyuncuları en çok zorlayan kötü karakterlerden birisi konumunda.

15-Bowser- (Super Mario)

Bir neslin en büyük düşmanı olan sondaki ejderha olarak bilinen bu karakter en bilindik kötü karakterlerin başında geliyor.