arama

Ossıc X Kulaklıklar

21 Mayıs 2018 15:53
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Sanal ortamdaki sesleri 3 boyutlu olarak dinleme olanağı sunan ossıc x kulaklıkların üretici şirketi Ossıc iflas ettiğini ve şirketi kapatacağını açıkladı. Binlerce kişinin ön sipariş ile ossıc x kulaklık siparişi verdiği şirket, ossıcx serisini hızlı üretime geçiremediklerini bu sebeple şirketin kapatılacağını belirterek kişileri mağdur etti. Çalışmalarını seri olarak üretmek amaçlı fon sistemi üzerinden yapan şirket toplamda 5,9 milyon dolar topladı. Toplam siparişlerinin sayısını açıklayan şirket 22 bin kişinin ossıcx kulaklık siparişi verdiğini ancak bunlardan sadece 999 dolar karşılığına denk gelen 88 kişiye bahsi geçen kulaklıkları verdiklerini belirtti

İflas Gerekçesi Neydi?

Aldığı binlerce siparişe rağmen şirket yalnızca 250 adet ossıc x gelişmiş 3d kulaklık üreterek bunları da kickstarter destekçilerine gönderen şirket iflas gerekçelerini dış yatırımcılardan beklenen desteğin gelmemesine bağladı. Mağduriyet yaşayan binlerce kişi ön sipariş verdikleri ossıc x kulaklıkları alamadıkları gibi yatırdıkları kulaklığın paralarını da geri alamayacaklar.

Farklı Ses Teknolojisi

Ossıc x kulaklıklarındaki özellikler daha önce yapılan açıklamalarda ses kalitesini artırıcı özellikler, en doğru ses yerleşimini kulağa yapması, dinleme deneyiminde eskiye oranla 10 kat daha iyi olması için sekiz bağımsız sürücü teknolojisi ile üretilecekti. Ossıc X kulaklığın bağımsız anatomi kalibrasyonu, entegre kafa takibi, doğru ses için dizilim,3 d mikrofon, USB ve Aux bağlantısı, 3D stero deneyimi, sanal stereo surround gibi yeni özelliklerden oluşmakta ve ses teknolojisinde kulaklık olarak farklılıklar taşımakta olacaktı.