arama

Okullar ne zaman tatil olacak? 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak? Yaz tatili ne zaman?

6 Şubat 2019 12:15
Furkan Emre - f.emre@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Furkan Emre Furkan Emre

Okullar ne vakit dinlence olacak? 2019 yaz tatili ne vakit başlamış olacak? İkinci dönemde okulların açılmasının arkasından yaz tatilinin ne vakit başlamış olacağı hem öğrenciler hem de veliler tarafınca merak ediliyor. Sömestr tatili bitti ve okullar tekrardan eğitime ve öğretime başladı. Peki okullar ne vakit yaz tatiline başlamış olacak? Okullar ne vakit kapanacak? Haberimizde…

Sömestr tatilinin bitmesiyle ikinci dönemde okullar tekrardan eğitime başladı. Milyonları ilgilendiren bir mevzu ise; okullar yaz tatiline ne vakit girecek? Haberimizde…

2019 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

18 milyon talebe ile 920 bin’, resmi eğitim kurumlarında, 200 bin’i de hususi okullarda vazife icra eden toplam 1 milyon’dan fazla öğretmen 4 Şubat’ta ikinci dönemde eğitime başladı. MEB’in yayınladığı takvime raporuna gore, 2018-2019 eğitim ve öğretim süreci 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. Ve öğrenciler karnelerini alacak.

2019 Lgs Ne vakit? Lgs Hangi Tarihte?
TEOG bilinmiş olduğu suretiyle geçtiğimiz yıllarda kaldırılmıştı. İlk kez geçen yıl uygulanan LGS imtihanı’nın 2019’da hangi tarihte yapılacağı açıklandı. MEB’in yapmış olduğu duyuruyla beraber, 1 Haziran 2019 tarihte yapılacağı açıklandı.

LGS Kaç Sual? LGS Kaç Dakika Sürecek?

Sınavın birinci kısmı 50 soruluk sözel sorulardan olacak, ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölümünde ise, 40 sorudan oluşacak sayısal bölüm testinden oluşacak ve 80 dakika süre verilecek.