arama

Netflix Daha Uygun Fiyata Satın Alınabilir

17 Kasım 2018 23:41
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

Netflix uluslararası pazar içerisinde büyümesini daha da arttırmak istiyor. Bu konuda firma sadece mobil cihazlar üzerinde satın alınabilecek abonelik paketlerini test etmeyi başladı.

Netflix içerik uygulamalarını sadece mobil cihazları üzerinden kullanan kişilerin sayısı dünya genelinde artmaya başladı. Bu artış nedeniyle şirketi de mobil kullanan kişilere özel yeni abonelik planlarını test ediyor.

Yapılan haberlere göre, çevrimiçi içerik platformu olarak hizmet veren Netflix aylık abonelik ücretini yüzde 50 oranında aşağıya çekmeyi planlıyor. Bunun için sadece mobil cihazlar üzerinden erişim hakkı sağlayacak paketlerini inceliyor. Bu yıl içerisinde yayınlanacak olan bir rapora göre, telefon ve tablet cihazlarından Netflix’in toplam üye kayıtları konusunda yüzde 35’lik bir payı yer alıyor. Netflix’in mobil kullanıcıları üzerinde yer alan artış, mobil kullanımın televizyon izlemeye ya da PC göre daha fazla bulunuyor.

Mobil Uygulama Geliyor

Netflix’in direktörü Cameron Johnson, dünya üzerinde uygulamaların yaklaşık olarak yüzde 60’ının ay içerisinde en az bir kez bir izlemek adına mobil uygulamayı test ettiklerini söylemişti. Netflix’in ürün programı içerisinde yayınlanan içeriklerin çevrimdışıyken de izlenebilmesi için mobil cihazlara indirilebilmesi gerekiyor. Telefon ya da tabletle üzerinden geçirilen zamanı bilen şirket, bu cihazlara özel bir paketler sunarak abone sayısını da arttırmayı düşünüyor.

Netflix firması bu yeni özelliği ABD dışında yer alan ülkelerde test ediyor. Şirketin ilk olarak odak noktası içerisinde mobilin içerik ve veri tüketimi konusunda daha büyük yer tuttuğu Asya ve Afrika bölgesini düşünüyor.

Netflix Büyümek İstiyor

Netflix büyüme hedefleri konusunda ilk tercihini ABD dışı ülkelerden yana kullanıyor. Firmanın yaklaşık olarak 137 milyon abonesinin 79 milyonluk bölümünü ABD dışındaki aboneler sağlıyor. Daha ucuz abonelik planları vermenin bu rakamı çok daha yukarı çekebileceği düşünülüyor.