arama

Milli Piyango yılbaşı bileti satışı ne zaman bitiyor? Yılbaşı son bilet satış günü ne zaman?

31 Aralık 2018 06:59
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Onur AYDIN Onur AYDIN

Bilet almakta gecikmiş olan şans oyunları tutkunları, bilet almakta geciktikleri için Milli Piyango yılbaşı bileti satışı ne zaman bitiyor?, Yılbaşı son bilet satış günü ne zaman?, gibi soruları gündeme geliyor.

Milli Piyango İdaresi’nin resmi web sitesinden yaptığı yaptığı açıklama ile yılbaşı bileti son satış günü ve saatini duyurdu. Kurumun, 31 Aralık 2018 Pazartesi günü yılbaşı akşamında yapılacak olan Yılbaşı Özel Çekiliş 2019 programı hakkında önemli açıklamalar yapıldı.

Milli piyango yılbaşı bileti satışı ne zaman ve saat kaçta bitiyor?

 

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, Yeni Nesil Milli Piyango biletlerinin son satış tarihi 31 Aralık Pazartesi günü ve son satış saati de 12:00 olarak belirlendi. Ama üzülmeyin, çünkü klasik eski milli piyango biletlerinin bir süre daha satışının yapılacağı belirtildi. Bu yüzden fazla vaktiniz olmadığı için acele etmeniz gerekiyor.

 

Yeni nesil mili piyango bileti mi? O da ne?

Evet, bu soruyu sorar gibi olduğunuzu adeta hissettik ve bu yönde bir açıklama yapma gereği duyduk. Klasik milli piyango biletlerini satın alırken üzerinde yer alan şans numaralarını seçme olanağınız bulunmuyordu. Yeni nesil milli piyango biletini eski milli piyango biletinden ayıran özellik, bilet üzerinde yer alan şans numaralarının hangi rakamlar olacağına karar verebiliyor olmanızdır. Bir nevi, sayısal loto oynarken numaraları bizim belirleyebildiğimiz sisteme benzer bir sistem.

 

Yılbaşı büyük ikramiye toplamı ne kadar?

Bu yılbaşında Milli Piyango İdaresi tarafından büyük ödül olarak belirlenmiş olan rakam tam tamına 70 milyon lira olurken, çekiliş kapsamında talihlilere dağıtılacak toplam ikramiye rakamı ise 390 milyon 910 bin lira olarak belirlenmiştir. Şunu asla unutmamalısınız ki bu bir oyun ve sonuç ne olursa olsun hayat devam edecek. Bu yüzden kazanırsanız delirmeyin, kaybederseniz üzülmeyin. Aklınıza mukayyet olun ve esen kalın!

 

 • Avatar
  Hamiyet
  3 ay önce

  Siz saat 12.00da bilet satışı iptal olacak dediniz hala satılıyor nasıl oluyor .

  11
  yorum beğen
  • Onur AYDIN
   Onur AYDIN
   3 ay önce

   Merhaba Hamiyet hanım. Milli Piyango İdaresi tarafından Yeni Nesil Milli Piyango bileti satışının 31 Aralık saat 12:00’da biteceği ama eski klasik biletlerin gün içerisinde satışının devam edeceği yönünde açıklama yapılmıştı. Bizim haberimizde yer alan bilgi de bu yöndedir.

   11
   yorum beğen