arama

Kripto Paraların Yükselişi

16 Nisan 2018 15:16
Hakkı Levent KORKMAZ - h.levent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakkı Levent KORKMAZ Hakkı Levent KORKMAZ

Kripto paralar ani yükselişi ile birçok kişinin dikkatini çeker hale geldi. Özellikle Bitcoin’in bir önceki senenin başlangıcında bir anda 960 dolardan 15.000 dolara kadar fırlaması sonucunda bütün gözler kripto para birimlerine çevrildi. Sanal para birimi olan bu paralar birbiri ile sürekli rekabet halindedir. Şimdi ise kripto paraların yükselişi hakkında detaylı bir inceleme yapmak gerekiyor. İlk olarak;

Hızla Yükselen Kripto Para Birimleri

Ripple: Geçtiğimiz senenin aralık ayında totalde 0,25 dolar gibi bir fiyat tutarında olan Ripple para birimi ocak ayına geldiğinde tam 3,65 dolara kadar yükselişe geçti. Şimdiki zamanlarda ise maalesef biraz düşüş yaşamakta. Şu an ki tutarı ise 1,90 dolar civarı.

Etherium: Bitcoin gibi popüler bir sanal para biriminden sonra gelen Etherium şimdiki zamanlarda değerini oldukça zirveye taşımış bir para birimidir. 1 ocak tarihinde 740 dolar gibi bir civarlarda iken, şuan 1380 dolar gibi bir fiyat ile piyasada yerini sürdürmekte.

Aeron: Yatırımcıların sevinç kaynağı olan Aeron seri bir yükseliş halinde. 1 Ocak tarihinde 0,9 dolar tutarında olan Aeron, şu an ise 4,53 dolar tutarında. Toplamda market değeri ise 58.867.770 dolar civarı.

Neo: Yatırımcılar ve yeni atılımcılar için pek fazla bilinmiyor olsa da Neo adlı kripto para birimi yükseliş halinde başlangıç yapmış bulunuyor. 1 Ocak tarihinde 72,99 dolar değerinde olan bu sanal para birimi 10 Ocak tarihinde ise toplamda 120 dolar gibi bir tutara ulaşmıştır.

Düşüşte Olan Kripto Para Birimi Hakkında

Bahsedildiği üzere Coin markette yükseliş halinde olan para birimleri olduğu gibi diğer para birimlerinde de maalesef düşüş görünmekte. Kripto paraların bazıları yükselişte olduğu gibi, bazıları da düşüş gösterebiliyor. Kripto paraların ani düşüş ve çıkışlarından zararlı çıkmamak için yatırım yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmakta fayda var.