arama

Kripto Paralar İle Yatırım Yapılır mı?

6 Mayıs 2018 12:49
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Kripto para kavramının lokomotifi Bitcoin’in 2017’deki inanılmaz yükselişi dünyanın ilgisini çekmekle kalmayıp diğer kripto paraların da popülaritesini arttırdı. Bu anlamda yatırımcılar kripto paralar ile yatırım yapılır mı? Sorusunu sormaya başladılar. 1538 kripto para birimi arasında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusu ve Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı inişli çıkışlı grafik de yatırımcıları diğer kripto paraları gözlemlemeye yönlendirdi.

2018’de Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapmalısınız?

MONERO

Monero, Bitcoin işlemleri sırasında karşılaşılan güvenlik ve değişim sorunlarını çözen yaratıcı bir kripto para birimidir. Bu otomatik karıştırma akımı ve geçmiş işlemleri anlar.

RIPPLE

Ripple, 2012’de Ripple Labs tarafından oluşturulan bir kripto parasının yanı sıra ödeme protokolüdür.

Ripple Labs, finansal kuruluşlar için küresel ödeme çözümleri sunar. Ripple Labs, bir Gerçek Zamanlı Brüt Hesaplama Sistemi (RTGS), Döviz Kuru Platformu ve RippleNet olarak bilinen bir ödeme ağı geliştirdi.

LITECOIN

Litecoin oldukça uzun bir süredir devam ediyor ve kripto para birimleri için sağlam ve güçlü bir değer tutmayı başardı. En büyük Bitcoin cüzdan tedarikçisi Coinbase, değişim için GDAX’e kripto para birimini ekledi. Litecoin, güvenilir bir dijital para birimidir ve yatırımcılar için güvenli uzun vadeli girişim için en iyi seçim olmuştur.

BITSDIAMOND

Bitler Elmas para birimi BITSD olarak adlandırılır. Değerlendirmeye gelince, 1BITSD şu an itibariyle web sitelerini kullanarak satın alınabilecek 0.300 USD seviyesinde fiyatlandırılıyor. ICO döneminde elde edilen varlıklar, gelecekteki proje geliştirmeye yöneltilecektir. Bit Elmas ayrıca tüccarlar için e-ticaret hizmetlerini başlatacak.

BitsDiamond grubu, özellikle her ülkenin para birimi ve devlet kuralları için oluşturulan özelliklerle birlikte Mayıs 2018’de kendi döviz değişim platformunu da piyasaya sürecek.

KUBİC COİN

Kubic Coin teknolojisi, kullanıcılarına mevduatlarının, güvenliklerinin ve yatırımlarının güvenliği konusunda endişelenmeyi bırakmasını sağlayan ademi merkeziyet ve blok zinciri platformuna dayanıyor. Kubic Coin ICO, 22 Ocak 2018’de başlayan ve ICO’nun 28 Mart 2018’de biteceği İlk Token Satışını başlattı. Dijital para alanlarında yılların deneyimlerine harcanan zamandan yararlanan Kubic Coin grubu, kripto bazlı para bazlı işlemin ana pazarına girmesi için bir ödeme aracıyla pazardan faydalanıyor. Kubic Coin’in gelecekteki hedefi, kullanımını düzenli nakit ve ödeme mutabakat sistemi ile birleştirmektir.