arama

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

25 Nisan 2018 11:13
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

iPhone kullanıyorsanız, çeşitli nedenlerden dolayı iPhone kişilerinizi düzenli olarak yedeklemeniz önemlidir. Telefonunuzu kişileri yedeklemeden kaybettiğinizde, tüm kişilerinizi geri alamayacağınız yüksek bir olasılık vardır. Dahası, iyileşmek için bile olsa geri almak için bazı streslerden geçmelisiniz. IPhone bağlantılarını düzenli olarak yedekleyerek bunlardan kaçınmak mümkündür. Neyse ki, iPhone kişilerinizi yedeklemenin birçok yolu var. İşte, iPhone bağlantılarını nasıl yedekleyeceğiniz, kolaylık sırasına göre sıralanacak 2 yöntem. Bu 2 yöntemin herhangi biriyle, tüm kişilerinizi kolayca geri yükleyebildiğiniz için, telefonunuzu kaybettiğinizde veya iPhone’unuzda kişilerinizi içeren verileri kaybettiğinizde kolaylıkla tekrar ulaşabilirsiniz. iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır? Ona bir göz atalım.

iTunes ile iPhone Kişileri Nasıl Yedeklenir?

Genellikle iPhone ile iTunes’u yedekleyebiliriz. Ancak, iTunes ile yedeklemenin en iyi seçenek olmadığı aşikârdır çünkü yedeklenen kişiler tek tek erişilemez veya seçici olarak geri yüklenemez. IPhone kişilerini iTunes ile yedeklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

ITunes’u açın ve iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın. Telefonunuz iTunes tarafından otomatik olarak algılanır. “Cihaz” sekmesine tıklayın.”Özet” in yerini bulun ve “Şimdi yedekle” ye tıklayın. Sonra iTunes telefonunuzdaki tüm verileri yedekler. IPhone yedekleme yerinizi bulmak için gidin. Bu yöntemin size seçici yedekleme sunmaz. Telefonun tüm içeriğini ve sadece iletişiminizi değil.

iPhone Kişilerini iCloud’a Nasıl Yedeklenir?

IPhone’un iCloud ile yedeklenmesi, iPhone’unuzda her şeyi yapmanıza olanak tanır. Ancak, yedeklemeyi tamamlamak çok zaman alır ve yedeklenmiş kişiye erişemezsiniz. ICloud ile iPhone kişileri yedeklemek için adımlar.

IPhone’unuzdaki “ayarlar” a dokunun ve “iCloud” düğmesine basın. WiFi’nizi takın ve iCloud hesap bilgilerinizi girin. iCloud ekranı yukarıda gösterildiği gibi açılır. Kişileri tıklayın ve ardından birleştirin.

iCloud için yedeklenen iphone kişileri “Depolama ve yedekleme” ye tıklayın. iCloud ile yedeklenen iphone kişileri “ICloud Yedekleme” yi seçin ve ardından “Şimdi yedekle” yi tıklayın. icloud iPhone kişileri yedekleyin.