arama

iPhone Daha Hızlı Nasıl Şarj Olur?

19 Nisan 2018 15:06
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

İphone telefonlarında en sık şikâyet edilen durumlardan bir tanesi de şarjlarının çabuk bitmesidir. Esasında bu sadece İphone telefonlarda değil, hemen hemen tüm akıllı telefonlarda karşı karşıya kalınan bir durumdur. Hal böyle olunca telefonun bir an evvel şarj edilmesi istenmektedir. İşte bu yazımızda iPhone daha hızlı nasıl şarj olur? Sorusuna kapsamlı bir cevap vermiş bulunuyoruz.

Uçak Moduna Alma Metodu

İlk olarak sadece İphone değil, hemen hemen tüm akıllı telefonları hızlı bir şekilde şarj etmeye yönelik uygulanan bir şeyi ifade etmek lazım gelir. Şöyle ki, akıllı telefonlar uçuş moduna alındığı zaman çok daha kısa bir süre içerisinde şarj edilmesi mümkün hale gelecektir. Gerçekten bu durumda telefonun enerji harcaması iyiden iyiye azaldığı için daha hızlı şarj olması gayet doğaldır.

Yeni Sürümlerin Hızlı Şarj Özelliği

İphone X, İphone 8 ve İphone 8 Plus telefonlarına yönelik özel bir hızlı şarj özelliği de yeni sürümler ile gelmiş bulunmaktadır. Ancak bu telefon modelleri haricinde kalan iphone telefonlarda hızlı şarj özelliğinden istifade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Buna ek olarak bilinmesi lazım gelir ki bu telefonlardan herhangi bir tanesi kullanılıyor dahi olsa telefonun orijinal kutusundan çıkan şarj aletlerinin hiçbiri hızlı şarj özelliğini destekleyen nitelikte değildir. Hal böyle olunca da yeni bir İphone şarj cihazı alınması icap eder. Şüphesiz ki bu yeni şarj cihazı iphone için hızlı şarj özelliğini destekler niteliğe sahip olmalıdır.

Telefonun Şarjını Azaltan Durumları Ortadan Kaldırmak

Nihayetinde telefonun şarjını harcayan bazı durumları ortadan kaldırmak da şüphesiz ki çok daha hızlı şarj edilmesini sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesi de WİFİ erişimini kapatmaktır. Buna ek olarak konum servislerini kapatmak, hücresel veriyi kapatmak ve ekran parlaklığını düşürmek de daha hızlı şarja destek olacaktır.