arama

Instagram’da son görülme kapatma nasıl yapılır? Instagram son görülme açma nasıl yapılır?

4 Ocak 2019 03:35
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Whatsapp’tan sonra Instagram sosyal medya uygulmasında da kullanılan son görülme özelliğinden bazı Instagram kullanıcıları rahatsız olmaktadır. Bu yüzden Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? Instagram son görülme açma nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını takipçilerimizle paylaşmak istedik.

Bir instagram uygulaması özelliği olan instagram son görülme özelliğini farklı sebeplerden ötürü kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bunun için herhangi bir instagram son görülme hilesi kullanımına ihtiyacınız bulunmamaktadır. Çünkü bu özelliği açma ya da kapatma instagram kullanıcılarının inisifiyatindedir. Yani instagram tarafından “Bu özelliği kesinlikle kullanmalısınız” türden bir dayatması bulunmamaktadır. Peki Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

instagram son görülme kapatma nasıl yapılır

instagram son görülme kapatma nasıl yapılır

Bunun için öncelikle telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın. Profil sayfanıza ulaşabilmek için uygulamanızın sağ alt köşesinde bulunan “Profil” simgesine dokunun. Ulaşmış olduğunuz profil sayfanızdan, Instagram son görülme kapatma ya da Instagram son görülme açma işlemini gerçekleştirmek için “Ayarlar” simgesine dokunun. Bu bölümde bulunan “Hareket Durumunu Göster” kısmını aktif ya da pasif hale getirerek son görülme özelliğini kullanabilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu işlemleri sırasıyla yapmış olduğunuzda herhangi bir problem ile karşılaşmanız söz konusu olmaz. Ancak şunu da hatırlatmakta fayda var. Bu özelliği devre dışı bırakmanız halinde, siz de kendi takipçilerinizin son görülme zamanlarından haberdar olamayacaksınız. Daha sonra ise kendinize, “instagram son görülme bazılarında neden gözükmüyor?” sorusunu sormak zorunda kalabilirsiniz.