arama

İnstagram’da Hikayesini Öne Çıkarma Yöntemleri

23 Aralık 2018 20:39
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

İnstagram’da fotoğraf, video ve hikayeler paylaşarak kendinizi anlatabilirsiniz. Takipçiler ile iletişime geçmek ve diğer kullanıcılara ulaşmak için paylaşımlarınızı öne çıkarmanız gerekiyor. Paylaşım yapmak çok kolay. Hikayeler İnstagram’ın muhteşem bir özelliğidir.

Fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarını doğru yapmak fayda var. Rastgele yapılan ve kafa karıştıran paylaşımlar diğer kullanıcıların canını sıkar.

İnstagram Hikayesi Nedir?

Birçok sosyal medya uygulaması var. Yaklaşık her uygulamanın hikaye paylaşma özelliği bulunuyor. İnstagram’da paylaşılan hikayeler 24 saat yayında kalır. Paylaşılan hikayeler fotoğraf veya video olabilir. Hikaye ile birlikte eğlenceli paylaşım yapabilir. Paylaşılan gönderi profilinize dikkat çekebilir.

Video ve Fotoğraflar Kaliteli Olmalı

 Paylaşılan video veya fotoğrafın kaliteli olup olmamasına genelde birçok kişi dikkat etmez. Paylaşılan hikaye dikkat çekici olmalı ve aynı zamanda kaliteli olmalı.

Fotoğraf ve videolar ilgi çekici, açık ve net olmasına özen gösterin.

Kalite katmak için filtre, renk ayarı, düzeltme, süsleme işlemleri uygulayabilirsiniz.

Yazı ekleyebilirsiniz. Yazıların boyutu, rengi ve uzun olup olmamasına dikkat edin.

Video paylaşıyorsanız, videonun sesi olmadık yerde kesilmemesine özen gösterin. Kontrol etmeden paylaşmayın.

Hikayelerinize İçerik Koyun

İnstagram kullanıcıları olup olmadık, ilgisiz ve kalitesiz paylaşımlar yapınca, takipçi kaybeder ve bu hikayelere kimse bakmaz. İnstagramın içinde düzenleme editörü ve stickerler bulunuyor. Konum, etiket, stickerler ile paylaşımınızı süsleyebilirsiniz.

İlginç Paylaşımlar Yapın

İlginç paylaşımlar yaparak takipçilerinizi arttırabilirsiniz. İnstagramın hikaye paylaşmadan düzenleme editörünü kullanın.

Boomerang özelliğini kullanarak farklı paylaşımlar oluşturun.

Odak filtresi kullanın.

Superzoom filtresini kullanarak paylaşım yapacağınız nesne veya kişiyi vurgulayabilirsiniz.

Gif ve emojiler ile paylaşımlarınıza renk katın.

Filtreleri kullanın. (geri sarma, eller serbest, stop motion) en çok kullanılan filtreler arasındadır.

Takipçilerinize Soru Sorun

Paylaşacağınız fotoğraf veya videonun üzerine soru sor stickerini ekleyerek, takipçilerinize söz vermiş olursunuz. Onların fikirlerini alabilirsiniz.

Bunlara da Dikkat Edin

Hikayeleriniz 24 saat sonra kaybolur. Hikaye arşivini kullanarak yeniden paylaşabilirsiniz. Hikayeleriniz kaydedebilirsiniz. Fotoğraf ve video düzenleme programları kullanarak hikayelerinizi genişletebilirsiniz.

İnstagram’da reklam yapabilir, yemek, gezi ve kendi özel yaşantınızı paylaşabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarını bağlayarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.