arama

Instagram’da Bir Saatlik Video Yüklemek Mümkün Olacak

8 Haziran 2018 10:00
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Son yılların en büyük sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram video yükleme kapasitesini artırmak için uğraşmakta. Instagram hakkında verilen dikkat çekici habere göre uygulamaya yüklenen videoların süresinde artırıma gidileceği yönünde. Ancak özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtmek gerekiyor.

Facebook’un daha önce bünyesine kattığı uygulama, özellikle gençlerin ilgi odağında ve çok yoğun şekilde kullanılmakta. Özellikle ‘Hikâyeler’ bölümü bir dönemde adından sıkça söz ettiren özellikleri arasında. Ayrıca Instagram, fotoğraf paylaşımının yanı sıra video paylaşımına da izin vermekte. Ancak videolar şimdilik sadece 1 dakikalık kısa video şeklinde paylaşılabilmekte. Kullanıcıların da görüşlerini dikkate alan uygulama geliştiricileri daha fazla süreli videolar için düğmeye basmış görünüyor.

20 Saniyeden 1 Saatlik Videolara

Instagram’da ilk olarak 20 saniyelik videoların paylaşımı mümkün oldu. Bu videoların süresi önceki güncellemesi ile beraber uzadı ve 1 dakikaya çıktı. Şimdi ise bir saatlik videolar için düğmeye basılmış durumda. Eğer uygulama bunu başarabilirse kendi adına büyük bir adım atmış olacak ve kullanıcısı olan olmayan herkesi dikkatini çekmeyi başaracak.

Söylentilere göre sosyal medya platformu bir saatlik video özelliğini test etti ve gelecek olan yeni güncellemesi ile beraber kullanıma sunacak. Yeni özelliğin ne kadar verimli olacağını ise bekleyip göreceğiz.

Sosyal medya platformunun kullanıcı kitlesi ise oldukça geniş. Genç kesim yaygın olarak kullansa da büyük firmaların hesapları da uygulama içerisinde dikkat çekmekte.