arama

Instagram Şu An Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?

20 Nisan 2018 12:15
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

İnstagram kullanıcıları gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme ya da uygulamadaki bir yenilik ile karşı karşıya kalmasın. İşte bu yenilik ve güncellemelerin son kısmında ise İnstagram’da son görülme ve çevrimiçi olma durumunun gösterilmesi yer alıyor. Şüphesiz ki pek çok İnstagram kullanıcısı bu durumdan rahatsız oldu ve özel hayatlarına dair pek çok sıkıntının çıkacağını iddia etti. Hal böyle olunca da işbu kullanıcılar bu özelliğin ne şekilde kapatılabileceğini araştırmaya başladı. İşte bu yazıda İnstagram şuan aktif özelliği nasıl kapatılır? sorusuna son derece kapsamlı bir cevap vermiş bulunuyoruz.

Özelliği Kapatmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Şu an aktif ya da son görülme özelliğinin kapatılması için ilk olarak İnstagram uygulamasına girilmesi gerekir. Elbette bu esnada telefonun interneti de açık olmalıdır. Akabinde bu uygulama içerisinde bulunmakta olan ayarlar kısmına tıklanır. Ayarlar kısmında da alt tarafa doğru gidildiği zaman “Hareket durumunu göster” seçeneği ile karşılaşılacaktır. İşte hareket durumundan kasıt, şu an aktif ya da son görülme gözükmesidir. Bu butona tıklandığı zaman son görülme özelliği kendiliğinden kapatılmış olacaktır. Görüldüğü üzere İnstagram şu an aktif özelliğini kapatma son derece basit ve bir o kadar da kısa süren bir işlemdir.

Kapatıldıktan Sonra Diğer Kullanıcıların Bilgileri Gözükür mü?

İnstagram son görülme ya da şu an aktif özelliği kapatıldıktan sonra unutulmamalıdır ki diğer kullanıcıların da ne zaman aktif olduklarını görmek mümkün olmayacaktır. Ancak şayet diğer kullanıcı şu an aktif özelliğini kapatmamış ise bunu görmek isteyen kendininkini açtığı zaman yeniden görünür hale gelecektir. Unutulmamalıdır ki belirli istisnalar haricinde bu özellik pek de hoş karşılanmamıştır. Hal böyle olunca da pek çok Instagram kullanıcısı şu an aktif özelliğini kapatmaya gayret etmektedir.