arama

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

22 Nisan 2018 12:21
Hakkı Levent KORKMAZ - h.levent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakkı Levent KORKMAZ Hakkı Levent KORKMAZ

İnternet çağında yaşamamız ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar ve telefonlar artık herkes tarafından ihtiyaç olarak görülmektedir. Daha fazla kullanılması ve boyutu itibariyle taşıması daha kolay olan telefonlar herkesin elinde bulunmaktadır. Bu telefonlar konuşmanın dışında da sosyal medya hesaplarına giriş yapmak için kullanılır. Bu hesaplardan ınstagramın Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Birçok özelliği olan bu uygulamanın kullanıcılara en çok sorun yaratan özelliği ise otomatik video oynatmasıdır. Bu özelliğin seveni kadar sevmeyeninin de olması bazı kişilerce ınstagram otomatik video oynatma uygulaması nasıl kapatılır?  Sorusunu gündeme getirmiştir.

 Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatılabilir Mi?

Instagram uygulaması üzerinde kullanıcılarına en çok sorun yaşatan özellik otomatik video oynatmadır. İlgi alanı olmayan videoların otomatik oynaması kullanıcıları rahatsız etmektedir. Otomatik olarak videoların oynaması mobil verinin hızla tükenmesini sağladığı için kullanıcılar zarar görmektedir. Ancak uygulama içerisinde bu özelliği direk kapatmak için herhangi bir yaptırım yoktur. Ancak sadece mobil sürüm ınstagram uygulamasını kullananlar için bazı durumlarda bazı kısıtlamalar getirilebilir. Ancak kablosuz bağlantıdan bu uygulamayı kullananlar için herhangi bir kapatma yolu yoktur.

 Mobil Veri Kullanıcıları Otomatik Oynatmayı Nasıl Kapatır?

Özellikler yeni nesil sosyal medya kullanıcıların en çok kullandığı uygulama ınstagram hesaplarıdır. Aktif olarak bu hesaba giriş yapan kullanıcılar videoların otomatik oynatma özelliği ile mobil verilerinin hızla tükenmesi üzerine bu konuyu araştırmaya başlamışlardır. Bu özelliği kapatmak için ilk yapılması gereken ınstagram hesabındaki profil kısmına girilmesi gerekir. Profil kısmında seçeneklere girildiğinde hücresel veri kısmı görülecektir. Buraya tıklanıldığında videoların oynatılmasında veri kullanılmasını kısıtla seçeneği karşımıza çıkacaktır. Bu işlemler bittiğinde artık videolar mobil veri ile girildiğinde otomatik olarak değil de üzerine tıklatıldığında açılmaya başlayacaktır.