arama

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

9 Aralık 2018 15:08
Bülent KAYNAR - bulent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Bülent KAYNAR Bülent KAYNAR

Aralık 2016’dan bu yana kullanılabilmesine imkan sağlanan kaydedilenler özelliği sayesinde beğenilen görsellerin daha sonra kullanılabilmesi sağlanmaktadır. Instagram kaydedilenler özelliği nedir?

Dünya üzerinde medya paylaşmak içinen çok kullanılan Instagram sayesinde sosyal çevrenizi geliştirebilmenize imkan sağlanmaktadır. Gelişen teknoloji ve kullanıcı taleplerine göre sürekli olarak getirilen yenilikler sayesinde daha etkin sosyal medya kullanımı da mümkün olabilmektedir.Instagram’da çıkan kaydet özelliği de bu yeniliklerden birisidir. Bu özellikile birlikte beğendiğiniz görsellerin daha sonra kullanılabilmesi sağlanmaktadır.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Girdiğiniz resmin sağ alt kösesinde bulunan bayrağa benzer olan ikon sayesinde resimlerin kaydedilmesi sağlanmaktadır. Bu ikona tıklanması ile birlikte ilgili resim profilinizde bulunan kaydedilenler sekmesine düşmektedir. Bu şekilde istediğiniz zaman bu resimlerin kullanılabilmesine imkan sağlanmaktadır. Instagram kaydedilenler özelliğinin kullanılabilmesi için sadece bu ikona tıklanması yeterli olacaktır. Aynı zamanda farklı kişilerin profillerinden yapacağınız bu kaydetme işlemi sırasında bu profilin sahibine hiçbir bildirim gitmediğini de bilmelisiniz. Yani istediğiniz gibi fotoğrafları kaydedebilirsiniz. Bu fotoğrafların gruplandırılabilmesi de mümkündür.Kaydetmiş olduğunuz resimlerinin özelliklerine göre istediğiniz gruba dahil edebileceksiniz. Bu şekilde bir koleksiyon da oluşturmuş olacaksınız.

Beğendiğiniz ya da daha sonra işinize yarayacağını düşündüğünüz fotoğrafların bu şekilde kaydedilebilmesi oldukça faydalı bir özelliktir. Bu özellik sayesinde istediğiniz zaman erişebileceğiniz içeriklere sahip olabileceksiniz. Daha sonra görmek istediğiniz resimleri bu şekilde kaydederek telefonunuzda yer kaplamasına neden olmadan istediğiniz zaman görebileceğiniz bir fotoğraf albümüne de sahip olabileceksiniz. Fotoğrafların ve videoların paylaşılması için kullanılan Instagram dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahiptir. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olmasından dolayı sürekli olarak yeniliklerin getirilmesi de kaçınılmaz olmaktadır. Instagram Kaydedilenler özelliği ile bu şekilde istediğiniz gibi resimlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.