arama

Huawei P30 Pro ve Huawei P30 teknik özellikleri neler, ne zaman satışa çıkacak ve fiyatı ne kadar olacak?

30 Aralık 2018 19:49
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Son birkaç yıldır akıllı telefon piyasasına damga vuran Huawei, 2019 yılında da Huawei P30 Pro ve Huawei P30 modelleri ile dikkatleri üzerinde tutmaya devam edeceğe benziyor. Bu kapsamda uzun zamandır üzerinde çalışmaları devam eden Huawei P30 Pro ve P30 akıllı telefon modellerinin teknik özellikleri nasıl olacak? Ne zaman satışa sunulacak? Fiyatı ne kadar olacak? Tüm bunlara haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı boyutlar kazanmaya başlayan akıllı cihazlar, son derece önemli özellikler kazanmaya başlamıştır. Huawei teknolojik cihazlar üretici markasının 2019 yılında piyasaya süreceği, Huawei P30 Pro ve P30 akıllı telefon modelleri hakkında yeni gelişmelerin olması, tüm teknoloji meraklılarını heyecanlandırmakta. Bu haberimizde sizlere Huawei P30 Pro ve P30 teknik özelliklerinden bahsetmeye çalışacağız.

Huawei tarafından Amiral Gemiler olarak adlandırılan P30 serisine bağlı olarak yeni gelen haberler doğrultusunda, beklenmekte olan Huawei P30 Pro ve P30 modellerin kamera özellikleri ile kullanıcılarını mest edeceği belirtiliyor.

Huawei P30 Pro ve Huawei P30 kamera özellikleri

 

Yukarıda görmüş olduğunuz görselin sol kısmında yer alan görüntüde Huawei P30 modelinde bizi karşılayan 3’lü kamera yerleşimi yer almaktadır. Bu demek oluyor ki P20 modelinde kullanılan bu kamera diziliminin aynı şekilde P30 modelinde de kullanılmakta olacağını göreceğiz.

P30 modelinde kullanılmış olan kamera dizilimine istinaden, Huawei P30 Pro modelinde kullanılan kamera dizilimin daha geniş olduğu görsel incelendiğinde açıkça belli olmaktadır. Bunun sebebi ise kamera performansını maksimum düzeye taşımak isteyen Huawei,  Huawei P30 Pro modelinin kamera dizilimde 4 adet kamera kullanacağı olmasıdır.

Huawei P30 modelinin özellikleri arasında neler var?

Huawei  ve Leica markalarının iş birliği sonucunda ortaya çıkan yüksek kamera performansı P30 serisinde de aynı şekilde devam edecek. Huawei P30 modeli yüksek performansa sahip kameralar ile dizayn edilecek. Bu üç kameranın ana kamerası 38MP, ikinci kamerası 20MP ve geniş açı kamera olarak adlandıran üçüncü kamera ise 12MP olarak piyasayı sürüleceği tahmin edilmekte. Bunun yanı sıra Huawei’nin kendi üretimi olan yapay zekaya sahip Kirin 980 işlemci, bu modellerde de kullanılmaya devam edilecek. Ayrıca Huawei P30 modelinde 8GB ram bellek kullanılması hedefleniyor.

Huawei P30 PRO modelinin özellikleri nasıl olacak?

Huawei kullanıcılarının merakla beklemekte olduğu Huawei P30 Pro akıllı telefon 40MP çözünürlüğe ve 10x optik zoom özellikli kameraya sahip olacak. Tüm bunların yanında ayrıca olarak da 3d sensör özelliği taşıyabileceği söylenmekte. Bu akıllı telefonun ön kamerasının ise 24MP çözünürlüğe sahip olması bekleniyor. Huawei Mate 20 Pro’nun taşıdığı özelliklerin yanı sıra ekstra özellikler ile dikkat çekeceğe benziyor.

Huawei P30 PRO ve P30 ne zaman satışa çıkacak ve satış fiyatı ne kadar olacak?

Üstün özelliklere sahip olarak piyasaya sürülmesi beklenen Huawei P30 Pro ve Huawei P30 modellerinin çıkış tarihleri henüz tam olarak kesinlik kazanmamış olsa da Mart 2019 tarihinde global pazarlarda yerini alması bekleniyor. Huawei P30 serisinin Türkiye’de satış pazarına ise Nisan 2019 tarihinde girebileceği söyleniyor. Huawei P30 serisinin Türkiye’deki satış fiyatı rakamının henüz ne kadar olduğu henüz kesinlik kazanmış değil ancak, serinin özellikleri göz önünde bulundurulduğunda yüksek bir fiyattan satışa sunulacağı oldukça aşikar.