arama

Instagram hesap silme linki/adresi nedir? Instagram hesap silme/kapatma işlemi nasıl yapılır?

2 Ocak 2019 04:55
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Instagram hesabınızı herhangi bir sebepten dolayı silmek/kapatmak istiyorsunuz ancak bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Öyleyse bu yazımızda aklınıza takılan, Instagram hesap silme nasıl yapılır?, Instagram hesabımı nasıl dondurabilirim? veya Instagram hesabımı nasıl kapatabilirim? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Merhaba Tekno Sokağı takipçileri. Sizlere bu yazımızda, Instagram hesap silme, kapatma ya da dondurma işleminin nasıl yapıldığına dair net bilgiler vermek istedik. Yazımızda anlatımı adım adım mevcut olan bu işlemleri sırasıyla yerine getirdiğinizde, hesabınızı kendi isteğiniz üzere kapatmış ya da silmiş olacaksınız. Peki Instagram hesap kapatma işlemi tam olarak nasıl yapılmaktadır?

Instagram hesabınızı devre dışı bırakmak için,sizi instagram silme linkine yönlendirecek olan buraya tıklayın. Giriş yapmadı iseniz kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak “giriş yap” butonuna tıklayın. Yapılan girişin ardından sizi aşağıdaki görselde yer alan sayfa karşılayacak.

intagram hesap kapatma dondurma silme

Yukarıda yer alan görseldeki sayfaya ulaştığınızda, Instagram hesabınızı neden kapatmak ya da dondurmak istediğinizi bildirmeniz gerekiyor. Hesabınızı silme gerekçenizi seçtikten sonra sizden tekrar şifrenizi girmeniz istenecek ve daha sonrasında gelecek olan “hesabımı kalıcı olarak” sil butonuna basarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram hesabımı geçici olarak dondurmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Instagram hesabınızı tamamen kapatmak yerine geçici olarak dondurmak istiyorsanız buraya tıklayın. Açılan sayfada sizden tekrar neden hesabınızı dondurmak istediğiniz öğrenilmek istenecek. Buradaki seçeneklerden “Başka bir şey” olanı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra açılan kutuya instagram hesap dondurma gerekçenizi yazarak, instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. Hesap silme gerekçenizi belirtirken “Başka bir şey” dışında seçeceğiniz seçenekler için sizden bu işlemi mobil uygulama üzerinden yapmanızı isteyecektir. Bu yüzden hesabınızı dondurmak isterken muhakkak bu seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Instagram hesabınızı kapatma, silme ya da dondurma konularında sorun yaşamanız halinde, konu altından bize bunu yorum yaparak bildirebilirsiniz. Size, bu konu hakkında yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.