arama

Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

27 Nisan 2018 16:45
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Google Play Store uygulaması, bazı oyun ve uygulamaların indirilme işlemlerine ilişkin bölge ve ülke kısıtlaması yapabiliyor. Ancak google play store ülke değiştirme nasıl yapılır? sorusunun üstesinden gelmek imkansız değil.

Google Play Store Ülke Değiştirme

Android platformları için uygulama, oyun ya da kitap indirme işlemleri için Google Play Store’nin, bilindiği üzere ülke kısıtlaması yaptığı açıktır. Android cihaza sahip olanlar yalnızca bulundukları ülkelerde yayınlanan oyunları ya da uygulamaları indirebilirler. Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de indirme işleminin yapılmasının mümkün olmayan bir oyun ya da uygulama, Fransa’da indirilebilen bir şekilde olabilir. Bu ülke sınırlamasını, Android cihazlardan ya da tabletlerden kaldırarak, sanki başka bir ülkeden indirme yapıyormuş gibi, ülke sınırı olan tüm uygulamaları veya oyunları indirmek mümkün.

Google Play Ülke Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle, Andoid işletim sistemine sahip olan cihaz için VPN uygulamalarından birinin yüklenmesi gerekiyor. Android işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışan birçok VPN uygulaması bulunuyor. En yaygın olarak kullanılan ve basit bir yapıda olan “Hola” VPN uygulaması üzerinden konuyu detaylandırmak faydalı olabilir. Yapılan işlemin Root’suz bir işlem olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Hola VPN üzerinden Ülke Değiştirme

Adım adım anlatmak gerekirse, Hola programının cihaza indirilerek yüklenmesi ve cihazın yeniden başlatılması gerekiyor. Ardından Hola VPN açılarak “uygulamalarım” sekmesi altında bulunan tüm programların görüntülenmesi sağlanır. Bunların arasında bulunan Google Play Store uygulamasının karşısında “Açık” yazar. “Açık” yazısına dokunmadan, Google Play Store uygulamasına dokunduktan sonra, yeni bir ekran açılır. Bu ekranda hangi ülkeden bağlanmak istenildiği seçilir ve bağlanılmak isteyen ülkenin bayrağı seçilir. Yapılan işlemin ardından mobil cihazı yeniden başlatmak, uygulamanın aktifleşmesi ve çalışır vaziyette bulunması için yeterlidir.