arama

General Mobile GM 8 Android Pie (9.0) güncellemesi ne zaman gelecek?

30 Aralık 2018 02:57
Hakkı Levent KORKMAZ - h.levent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakkı Levent KORKMAZ Hakkı Levent KORKMAZ

Tüm android akıllı cihaz sahiplerinin merakla beklediği Android Pie güncellemesi GM 8 için ne zaman çıkacak?

2018 yılının başından itibaren tanıtımı yapılan General Mobile GM 8, daha sonradan gelecek olan her Android güncellemesine sahip olabilecek şekilde Android 8.0 Oreo işletim sistemiyle karşımıza çıkmıştı. Türkiye’nin gururu olan bu yerli teknoloji markamız, yurt dışı global pazarında aktif bir şekilde elektronik ürünlerinin tanıtımını ve satışını yapmaktadır. Bu kısa bilgiyi sizlerle paylaştıktan sonra öncelikle geçtiğimiz aylarda General Mobile tarafından, Android Pie 9.0 gücellemesi için yapılan açıklamaya bir göz atalım.

General Mobile GM 8 Android Pie güncellemesi ile ilgili açıklama:

“Android Pie 9.0 güncellemesi ile ilgili Google şirketi tarafından yapılan duyuru GM 8 kullanıcılarını heyecanlardırdığı kadar bizleri de heyecanlandırmıştır. Bu güncelleme ile ilgili faaliyet çalışmalarına başladık ancak tam olarak ne zaman biteceğinin belli olmayışı nedeniyle sizlerle bir tarih paylaşımında bulunamamaktayız.”

Söylediğimiz gibi, geçmiş aylarda yapılmış olan bu açıklamadan sonra herhangi bir gelişme olmadığı için GM 8 kullanıcılarının beklemekten başka bir çaresi bulunmuyor maalesef.

Android Pie güncellemesinin GM8 dışında GM8 Go, GM6 ve GM5 modelleri için hazır hale getirilmesi hedefleniyor.