arama

Facebook’un Adeta Eline Yüzüne Bulaştırdığı 5 Proje

23 Kasım 2018 23:35
Miraç Efe AYDIN - m.efe@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Miraç Efe AYDIN Miraç Efe AYDIN

Facebook başarılı bilinen ve çok büyük bir şirket… Ancak eline yüzüne bulaştırdığı öylesine projeler var ki, bir kısmı saçmalık gibi dururken, bir kısmını da nasıl başaramadıklarına insan gerçekte hayret ediyor.

Facebook Home

Facebook, Android cihazların giriş ve başlangıç ekranlarını Facebook içerikleri ile değiştirmek için yaptığı bu uygulama, çok gereksiz olduğu ve saçma tasarlandığı için zaten tutmadı.Facebook’a girmeden evvel Facebook’a girmek bu uygulamayla biraz garip oluyordu.

Facebook Gifts

Eylül 2012 tarihinde başlanan bu proje, Facebook kullanıcılarının aslında birbirlerine çikolata, kurabiye, oyuncak gibi fiziksel hediyeler gönderebilmeleri amacıyla kurulmuş bir online mağazaydı. 2013 Ağustos ayında da neredeyse hiç iş yapmadığı için tamamen kapandı.

Facebook Inbox

2010 senesinde ya da daha evvelinde Facebook’a kayıt olduysanız, sizin de kullanıcıadi@facebook.com şeklinde bir e-posta adresiniz var ve bunun farkında dahi değilsiniz.Her kullanıcısına bir e-posta adresi açan Facebook, bu uygulamasını geçen Şubat ayında sonlandırdı çünkü hiç kimse kullanmıyordu.

Autofill With Facebook

Kredi kartınızın bilgilerini Facebook’a vermeniz halinde, Facebook hesabınız ile girebildiğiniz her türlü online alışveriş sitesinde otomatik şekilde kullanıcı, telefon, adres ve kredi kartı bilgilerini de doldurmak iyi gibi görünsede çoğu kullanıcı Facebook’un kişisel verilerini bazı reklamcılara sattığını ve tam olarak ne satıl satmadığını bilmedikleri için, kredi kartı bilgilerini vermeye karşı çıktılar.

Facebook Lite

İnternet hatları kısıtlı ya da yavaş olanların da Facebook’tan faydalanabilmeleri için Facebook Lite ismiyle, Facebook’un epey hafif bir sürümü olan kardeş bir site açıldı.Facebook’un satın aldığı FriendFeed’in neredeyse kopyası olan bu sitede pek yaşayamadı ve sadece 8 ay sonra, 2010 Nisan ayında da kapandı.