arama

Facebook Hesabını Geçici Olarak Nasıl Dondururum?

1 Mayıs 2018 23:26
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Facebook her yaş grubunun kullandığı ve eğlenceli vakit geçirdiği sosyal medyalardan biridir. Bu uygulama üzerinden arkadaşlarınızı takip edebilir, oyun oynayabilir, görüntülü konuşabilir, fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize sayfa kurarak paylaşımlar yapabilirsiniz. Facebook bu sebeple dünyanın en popüler sosyal medyalarından biri olmaktadır. Ayrıca, facebook uygulaması düzenli olarak güncellenmekte ve bir takım yenilikler eklenmektedir. En önemlisi de kullanıcıların güvenliği sağlanmasıdır. Facebook kullanıcıları tarafından facebook hesabını geçici olarak nasıl dondururum? Sorusu fazlasıyla merak ediliyor. Bazı aşamaları gerçekleştirerek facebook hesabınızı güvenilir alanlarda dondurabilir ve istediğiniz zaman tekrardan açabilirsiniz.

Facebook Hesabı Hangi Aşamalarla Dondurulur?

Facebook hesabınızı geçici olarak dondurmaya karar verdiyseniz bazı aşamaları tamamlamanız gerekiyor. İlk öncelikle bilgisayarınızdan ya da cep telefonlarınızın hesabınıza giriş yapmalısınız. Facebook uygulamasının anasayfa bölümüne bağlanarak sağ üst kısımda ‘Hesap Ayarları’ kısmına tıklamanız gerekmektedir. Ardından ayarlar kısmını seçerek sol bölümdeki ‘Güvenlik’ uyarısını seçmelisiniz. Bu alanda hesabı dondur bölümü bulunmaktadır. En alt kısımda ‘Hesabını Dondur’ kısmına bağlanarak adımları takip etmelisiniz. Facebook e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra bir başkası sizi göremez ve ulaşamaz.

Dondurulan Hesap Tekrar Nasıl Açılır?

Facebook dünya genelinde fazlasıyla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Her geçen gün yenilenmesi sayesinde güvenliği de bir o kadar artmaktadır. Hesabınızı geçici olarak dondurduktan sonra tekrardan açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cihazlarınızdan ya da bilgisayarınızdan facebook uygulamasını açmaktır. Facebook e-posta adresinizi ve şifrenizi tekrardan girerek hesabınızı tekrardan aktif edebilirsiniz. Bu sayede facebook hesabınız etkinleştirilecektir. Bunların yanı sıra, facebook sistemi kullanıcı hesabınızı silmez ve hesabınızı kapatmaz. İstediğiniz zaman hesabınızı tekrardan dondurabilir ve aktif edebilirsiniz.