arama

Elon Musk’ın Hyperloop Mucizesi

18 Mayıs 2018 14:55
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Hyperloop icadı ile yeniden adından bahsettiren ve Tesla arabalarının fikirbabası olan Elon Musk yaptığı basın açıklamasında sistem hakkında bilgiler verdi. 241 kilometre hıza sahip olan sistem 16 kişi kapasitesine sahip bir toplu taşıma sistemi olan araç ulaşımda kolaylık sağlayacak bir tasarım. Şehir içi uzun mesafeleri kısaltan bu sistem trafiği yoğun olan merkezler için hayat kurtarıcı. Tasarımı için süre vermeyen ve ancak tasarımı hakkında daha geniş bilgileri 2 yıl sonra açıklayabileceğini açıklayan Elon Musk Los Angeles trafiğini rahatlatmaya yönelik bir şirket sahibi.

Twitter Üzeri Açıklamaları

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Elon Musk twitter üzeri paylaşımlarında Tesla marka otomobillerin tasarımını bir hobi olarak yaptığını, Speace X şirketi olarak trafiğe çözüm olacak bir tünel açılışını geçen hafta tamamladığını ve belediyeler ile birlikte trafik konusunda ortak çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Trafik sorunun Los angeles’te çözmeye kararlı olan Elon Musk The Boring Company ile yapılacak 30 kilometrelik yolculuğun fiyatının ise sadece 1 dolar olacağını belirtti. Elon Musk Losangeles merkezinden hava alanına gidiş için sadece 1 dolar ödeneceğini ve bu yaklaşık 30 kilometre süren yolculuğun sadece 8 dakikada alınacağını yeni kendi ürettiği sistemi ile mümkün olacağını açıkladı. Elon Musk bakalım geçen zaman içerisinde daha ne tasarım ve üretimlerle karşımıza çıkacak herkes tarafından merakla beklenmektedir.