arama

Apple Watch Nasıl Kullanılır?

18 Nisan 2018 12:12
Kemal UZUN - kemal@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kemal UZUN Kemal UZUN

Apple Watch adından da anlaşılacağı üzere Apple markası tarafından geliştirilmiş bir kol saatidir. Ancak bu kol saati IOS işletim sistemi kullanan akıllı bir saattir. İlk kez 2015 yılında piyasaya sürülen akıllı saatlerin günümüze kadar bir kaç farklı modeli bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler olan akıllı saatler ilk kez Apple firması tarafından duyurulmuştur. Apple Watch nasıl kullanılır? Denildiğinde kullanımı oldukça kolay olan bu saatler iPhone markalı telefonlarla senkronize olmaktadır.

Apple Watch Saatler Ne İşe Yarar?

Teknoloji meraklılarının ilgisini çeken bu akıllı saatler ivmeölçer, barometre, kalp atışı sensörü, adım sayar gibi özellikleri de barındırmaktadır. Bunun yanı sıra bu saatler üzerinde mesaj görüntüleme, çoklu ortam desteği gibi özellikler de yer almaktadır.

Apple Watch Kullanımı

Apple Watch saatlerin kullanılması için ilk olarak bir iPhone markalı telefona ihtiyaç vardır. Bu saatler Apple haricinde diğer cihazlarla çalışmamaktadır. Telefon üzerinde mümkünse IOS’un son güncellemesi yüklü olmalıdır. Apple Watch’un açılması için saat üzerinde yer alan yan düğmeye Apple logosu görünene kadar basılmalıdır. Telefonun bluetootu açıldıktan sonra telefon üzerinde eşleştirme onayı yazısı çıkana kadar beklenmelidir. Bu esnada “Bu Apple Watch’ı ayarlamak için iPhone’unuzu kullanın” uyarısı gelmelidir. Ardından saat telefonun vizöründe ortalanmalıdır. Eğer bu esnada kamera ile ortalama olmuyorsa el ile eşleştirme yapılmalıdır. Bundan sonra ise kullanım şartları kabul edilmeli ve hemen ardından Apple kimliği bilgileri ile giriş yapılmalıdır. Daha sonraki aşamalarda ise kişiler bilgi ayarlamaları gerçekleştirilmelidir. Bu noktada konum servisleri, yol izleme ve Siri etkin hale getirilebilir. Daha sonra ise saat üzerinden telefonda hangi uygulamaların kullandığı görülmeye başlanacaktır. En sonda ise saat için bir parola belirlenerek saatin güvenlik önemleri alınmalıdır.