arama

Android’deki Rehber Gmail’de Nasıl Görünür?

3 Mayıs 2018 13:20
Onur AYDIN - onur@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onur AYDIN Onur AYDIN

Android kullanmakta olan kullanıcılar, rehber kayıtlarının bazı etken sebeplerden ötürü silinmesi veya kaybolması endişesi içerisinde ve bunun yanı sıra akıllarında android’deki rehber gmail’de nasıl görünür? gibi bir düşünceye sahipler. Farklı cihazlardaki bu özellik artık Android içinde geçerli. Böylelikle kullanıcılar artık rehber kayıtlarını güvenli bir şekilde saklayabilecek. Android’deki bu özellik sayesinde gmail hesabından rehbere kayıtlı olan kişiler senkronize edilebiliyor. Android işletim sistemine sahip olan birden fazla kullanıcı gmail kullandığı için böyle bir yedekleme özelliği oldukça pratik bir seçenek. Üstelik bir den fazla faydaları var örneğin; sim kartının kaybolması veya herhangi bir sorun karşısında artık rehberdeki bilgilerimiz güvenli bir şekilde kalacak böylelikle herhangi bir sorun oluştuğunda gmail üzerinden Android işletim sistemine sahip olan bireyler güven içinde rehberlerini gmail hesaplarına aktarabiliyor ve gmail üzerinden görüntüleyebiliyor.

Android Rehberini Gmail Üzerinden Görüntülemek

Geçtiğimiz yıllara oranla gmail üzerinden rehber kayıtlarını görüntüleyebilmek artık daha kolay bir hal almıştır. Birkaç basit ayar sayesinde rahatlıkla görüntülenme sağlanabiliyor. Yapılması gereken ise; Android cihazının ayarlar menüsünden hesaplar bölümüne giriş yapıyoruz. Hemen ardından ise karşımıza çıkan Google hesapları üzerinden, detaylar kısmına gelerek “hangi ayar seçeneklerinin senkronize edilmesini istiyorsunuz” yazan kısma ilgili seçeneği işaretliyoruz. Son olarak senkronize et butonuna tıklayarak hesabınızda bulunan bütün bilgiler kişiler listenize aktarılıyor. Senkronizasyon işlemi gerçekleşirken kişiler kısmı muhakkak açık kalmalıdır. Birden fazla hesap var ise hangi hesap kullanım halindeyse o hesap üzerinden işlem gerçekleştirilir.

Gmail Hesabımızdan Numaraları Görmek

İlk olarak gmail hesabına erişim sağlandığında sağ üst bölmede bir seçim kısmı mevcuttur. Bu kısımdan mail yerine telefon seçeneği işaretlediğimizde mail yerine rehberdeki kişi listesi görünmektedir.