arama

Android Nougat Nasıl Kurulur?

3 Mayıs 2018 20:36
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

Android nougat nasıl kurulur? Sorusuna geçmeden önce Android Nougat ile gelen yeniliklerden söz etmemiz gerekir. Bu uygulama telefonda bulunan iki uygulamayı ekranı ortadan ikiye bölerek iki programı da aynı anda kullanmanıza olarak sağlar. Bir bakıma çoklu pencere özelliği sağlamaktadır. Ayrıca gözlerinizin bozulmaması için gece görüş özelliği de mevcuttur. Ayrıca tamamen yeni bir bildirim paneli bulunmaktadır. İlgili bölümün bulunduğu ayarlara gitmek için bildirimler de bulunan ikon kısmına uzun süre basmanız yeterli. Aynı anda birkaç ikonu yer değiştirebilme çoklu sayfa tasarımı sayesinde mümkün olabilmektedir. Ayrıca bildirim ayarları da geliştirilmiştir.

Batarya grafiği de tamamen yenilenmiş durumdadır. Bildirim düzenlenmesi sayesinde istediğiniz bildirimi kapatma imkânınız mevcut. Şarjınızın daha uzun süre gitmesi için güç tüketimi yenilendi. Oyunları daha yüksek kalitede oynamanız için vulkan grafik eklendi.

Ekren yeniden tasarlandı. Şık bir hale getirildi. Doze özelliği sayesinde pil ömrü uzadı. Yani ekranınız kapalıyken sizin belirlediğiniz bir uygulamanın internete erişimi engellenebilmekte. Bu sayede de güç tüketimi de çok azalmaktadır. Resim içinde resim özelliği eklendi.

Android Nougatın Kurulumu

Android bilgisayarla ya da komut satırıyla uğraşmadan basit bir yükleme sistemi sunmuştur. İlk olarak yapmanız gereken Android Beta programını açmak ve üye olmak. Buraya google üyeliği ile giriş yapın. Ardından Nougat Beta’yı indirip yüklemeniz gerekmektedir. Bu yükleme işlemi bittikten sonra eğer güncelleme varsa mutlaka yapmanız gerekmektedir. Eğer güncelleme menüsü görünmez ise ayarlardan telefona oradan da hakkında kısmına girerek güncelleme işlemini mutlaka yapmanız gerekir. Telefondan hakkında bölümünü açtıktan sonra bu kısımda sistem menüsü kısmı görünür. Bu kısımdan güncellemeyi indirin ve ardından yükle seçeneğinin bulun. Bu seçeneği bulduktan sonra işaretleyin. Böylece işlemi tamamlamış olacaksınız. İşte bu yepyeni program kullanılmaya hazır.