arama

Ancestors Legacy İnceleme

16 Temmuz 2018 00:06
Hakan ALPEREN - hakan@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakan ALPEREN Hakan ALPEREN

Oyun severlerin yoğun ilgi duyduğu ve severek oynadığı Ancestors Legacy’nin farklı modları göze çarparken Vikingler, Almanlar, Slavlar ve Anglo-Saksonlar ile dört ülke sunuluyor. 793 yılında başlayan oyunun ilk bölümü ile gelişen bu strateji oyunu belli bir hikayeye bağlı ilerliyor ve akıcı bir şekilde yönlendirmelerde de bulunuyor.

Ancestors Legacy oyununda görev setuplarında oyun içi görüntülerle desteklenen ara videoları izleyerek sonlarında da oldukça hoş bir çizimle hazırlanmış oyunu oynayabilir ve ardından da oyun sonundaki animasyon filmleri ile de diğer bölümde neler olduğu hakkında ipuçları veriliyor. Ancestors Legacy’nin ara sahnelerindeki net seslendirmeler ve güçlü çizimler oyun severleri adeta motive ediyor. Ancestors Legacy ile farklı oyun dinamiklerini elinizin altında hissediyorsunuz. Emrinizdeki askerler ile farklı savaşlarda zaferler kazanınca birlik seviyeniz de upgrade oluyor ve yeni özellikleri de açarak size level atlatıyor. Ordunuzu beslemek, genişletmek ve desteklemek için ise köyleri yağmalamalı, ihtiyaçlarınızı karşılamak için köylüleri kendinize çalıştırmalı ve asker kazanmalısınız. Maden ocakları ve orman kampları kurarak kaynaklarınızı genişletmeniz ve silahlarınızı imal etmeniz stratejik açıdan önem kazanıyor.

Son zamanlardaki en popüler strateji oyunlarından olan Ancestors Legacy çok eğlenceli ve dinamik bir oyun. Ayrıca Ancestors Legacy oyununun yapımcı firması grafik efektleri açısından oldukça iyi bir iş ortaya koyarak oyunda görsel bir şölen sunuyor. Örneğin; askerlerin kan akan yüzlerini görmek için kamerayı zoom ile yakınlaştırabiliyorsunuz. Sinematik savaş anlarını çok yakından deneyimlenmeniz mümkün olurken oyunun optimizasyon yönünden oldukça başarılı olduğu da unutulmamalıdır. Ancestors Legacy’nin ses ve müzik performansı da dikkat çekici ve başarılı sayılırken silah sesleri, çarpışma sesleri ve asker sesleri çok net şekilde duyulabiliyor. Çevrim içi oyun moduyla da farklı oyuncularla rekabet ve iletişime girmek isteyen oyun severleri tatmin eden Ancestors Legacy özellikle strateji oyunu sevenlerin asla kaçırmaması gereken gerçekçi deneyimlerle dolu bir aksiyon strateji oyunudur.