arama

Acer’in Son Kozu: Acer Predator Helios 500

27 Mayıs 2018 13:40
Hakkı Levent KORKMAZ - h.levent@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hakkı Levent KORKMAZ Hakkı Levent KORKMAZ

Acer, dizüstü bilgisayar konusunda son olarak ürettiği Pc’yi meraklılarına duyurdu. En büyük yeniliğin işlemcide olduğu bilgisayar, Intel Core i9+’u kullanacak. Uzun süredir beklenen dizüstü bilgisayarın bu işlemciyi kullanacak olması gerçekten heyecan verici. Intel’in en son tanıttığı işlemci olarak bilinen Core i9’un bile fiyatı 10 bin TL’den başlamakta. Bu nedenle Acer, özellikle oyuncular için oldukça dikkat çekici bir bilgisayar tanıtmış oldu. Intel’in 8. nesil işlemcisinin yer aldığı bilgisayarda, NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı bulunmakta. GTX 1070 overclock kapasitesine sahip bir ekran kartı. Bu da PC’nin hızına hız katmakta. Ayrıca firma, ekran kartı konusunda 16GB ve 32GB olarak iki seçenek sunmayı da ihmal etmiyor. RAM miktarı konusunda da 64GB’a kadar sunması da iyi haberler arasında yerini alıyor.

Acer’in Son Kozu: Acer Predator Helios 500

Acer Predator Helios 500, 17,3’lük ekranı ile karşımıza çıkıyor. Bu dev ekranda isteyen 1080p isteyen 4K ekran çözünürlüğünü kullanabilmekte. Önemli bir detay da Helios 500’ün NVIDIA G-Sync desteğini ve 144 Hz yenileme oranını sunması. Bu demek oluyor ki oyunlar artık kesintiye uğramayacak.  Oyuncu bilgisayarının olmazsa olmazı haline gelen RGB arkadan aydınlatma destekli klavye, yeni canavarda unutulmamış görünüyor. Üç ayrı ekrana kadar destek sunabilen ve HDMI 2.0, DisplayPort ve USB Type-C portlarıyla da gerçekten şimdilik türünün tek örneği gibi durmakta. Bu PC’ye üç monitörü bağladığınızda oyun zevkinin katlandığını fark etmeniz zor olmayacaktır. 2.1 hoparlör ve subwoofer sistemi, TrueHarmony ile benzersiz bir ses deneyimini sunmakta.

Acer Predator Helios 500, çevrimiçi oyunlarda Killer DoubleShot Pro ağ bağlantısı size öne çıkma olanağı sağlamakta. AeroBlade 3D metal fanlar ve 5 ısı borusu sayesinde bilgisayar neredeyse hiç ısınmıyor diyebiliriz. Hava döngüsü 4 çıkış ve 2 giriş kulakçığı ile sağlanmakta. Bu sayede soğuk hava döngüsü hızlanıyor ve dizüstü bilgisayarın harika tasarımı ile sıcak hava dışarı atılıyor. Coolboost ise sıcaklığın arttığı anlarda devreye girmekte. Fan hızları ısıya göre devrini artırmakta ve kritik alanları her zaman soğuk tutmaktalar. Böylece size yalnızca oyunun keyfini sürmek kalıyor. Temmuz ayında Türkiye’de satışa hazırlanan Acer’den fiyat konusunda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak 11.000 TL’den başlayan fiyatlar konuşulan dedikodular arasında.