arama

2019 LGS sınavı ne zaman? LGS sınav tarihi ne zaman? Karneler ne zaman alınacak? Karne günü ne zaman?İşte LGS sınav tarihi…

6 Şubat 2019 12:41
Furkan Emre - f.emre@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Furkan Emre Furkan Emre

2018-2019 eğitim öğretim yılı’nın bitiminde LGS’nin yapılacağı tarih, sekizinci derslik öğrencileri ve velilerinin merak etmiş olduğu konuların başlangıcında geliyor.

Lgs ne vakit yapılacak? 2019 LGS imtihanı hangi tarihte? 2019 LGS ne vakit?

LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sınavının ne vakit yapılacağı, sömestr tatilinin bitişi ve ikinci dönem eğitime tekrardan başlanmasıyla beraber merak mevzusu oldu. Sınava çalışmaya devam eden öğrenciler ve aileleri MEB tarafınca bildirilen imtihan tarihini merak ediyor. İşte, 2019 LGS imtihan zamanı…

LGS SINAV TARİHİ

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca düzenlenen ve meydana getirilen LGS(Liselere Geçiş Sistemi) imtihanı , 1 Haziran’da uygulanacak. Imtihan, iki bölüm halinde ve aynı gün yapılacak. Sınavda 90 sual sorulacak.

Kayıt bölgeleri oluşturuluyor…

Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “LGS kapsamındaki liselere sınavsız yerleştirmede kayıt bölgeleri, hem yeni kurulan coğrafi data sistemi hem de geçen yıl karşılaşılan sorunları çözecek şekilde güncelleniyor. Bu amaçla her ili ayrı ayrı inceliyoruz. Bu süreçte her ilde yaşanmış olan sorunlara yönelik çözümler geliştiriyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

2019 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

MEB’in yayınladığı rapora gore, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 14 Haziran 2019 Cuma günü bitecek. Öğrenciler karnelerini bu tarihte alacak.