arama

2018’in En İyi Uygulamaları Ve Mobil Oyunları

31 Aralık 2018 15:10
Furkan Emre - f.emre@teknosokagi.com
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Furkan Emre Furkan Emre

Google kısa bir süre önce 2018’in en iyi oyunları ve uygulamalarına dair bir oylama oluşturmuştu. Oylamanın sonucunda nihayet sonuçlar belli olmaya başladı.

Google 2018’in en iyi oyunlarını açıkladı. Listenin zirvesinde beklendiği üzere PUBG Mobile‘in en başa yerleştiğini görüyoruz. Toplam 3 ayrı klasmanda PUBG Mobile ödülleri silip süpürdü. En rekabetçi oyun, halkın favori oyunu ve 2018’in en iyi oyunu kategorilerinde kupayı kaldırdı.

2018’in En Eğlenceli Mobil Oyunları Listesi‘nde ise The Sims, Orbia: Dokun ve Rahatla, Faraway 3: Arctic Escape, Dream Walker oyunları yer aldı.

2018’in En İyi Oyunu: The Sims

“Sim’lerinizi farklı görünüşler ve kendine has kişiliklerle özelleştirerek yaratıcılığınızı konuşturun, onlara karakter özellikleri verin, giysi ve saç modelleriyle istediğiniz gibi oynayın. Mobilde görülmemiş ayrıntıyla Sim’lerinize kolayca kusursuz bir ev yapın, en sevilen tasarımlar ve dekorlar arasından seçin. Kariyer hedeflerine ulaşan, hobilerle uğraşan, ilişkiler kuran ve yaşam tarzlarını geliştiren Sim’lerinizin hayatlarındaki zengin ve neşeli anları yaşayın. Arkadaşlarınızla parti yapın, kasaba halkıyla sosyalleşin, özel etkinliklere katılın ve favori Sim’lerinize Etiket verin. Neler anlatacaksınız? ”

2018’in En İyi Oyunu: PUBG Mobile

“100 oyuncunun paraşütle indiği 64 km2’lik adada zafere ulaşmak için verilen amansız mücadele. Her oyuncu kendi silahlarını, araçlarını, malzemelerini bulmalı, görsel olarak zengin, taktiksel olarak da her ihtimale açık, git gide daralan bu savaş alanında rakiplerini saf dışı bırakmalıdır. Adaya inin, gerekli teçhizatları bulun ve hayatta kalmak için varınızı yoğunuzu ortaya koyarak zafere ulaşın!”

2018’in En İyi Uygulaması: Drops
“Kelime öğrenmenin, alışılmış, sıkıcı ezberciliğin yerine, adrenalin dolu bir oyun olabileceğini hayal edin. İşte bu Drops: “sıkıcı” kelimesini dil öğreniminden çıkartıyor. Faydalı kelimeler, muhteşem minimalist illüstrasyonlar ve hızlı mikro oyunlar aracılığıyla hafızanıza giriyor.
Eğlenceli tarafı mı? Günde yalnızca 5 dakikanızı alıyor. Aslında bu aldığınız zamanın tamamı! Çılgınca mı? Evet. İşe yarıyor mu? Kesinlikle!”

2018 Halkın Favori Uygulaması: Spotify

“Spotify şimdi cep telefonu ve tabletlerde ücretsiz. Nerede olursan ol doğru müzikleri ve podcast’leri dinle.

Spotify’la bir dünya dolusu müziğe ve podcast’e erişimin olur. Sanatçıları ve albümleri dinleyebilir veya en sevdiğin şarkılardan oluşan kendi çalma listelerini oluşturabilirsin. Yeni müzikleri keşfetmek ister misin? Ruh haline uygun hazır çalma listelerinden birini seç veya kişiye özel öneriler al.

Spotify, hiçbir yerde bulamayacağın orijinal podcast’ler de dahil binlerce Podcast sunar.”

2018 En Eğlenceli Uygulaması: TikTok
“TikTok küresel bir video topluluğudur. Bizler, harika kısa videoları rahatlıkla izlemeniz aynı zamanda eğlenceli ve unutulmaz anları yakalayarak kendi videolarınızı da oluşturmanız ve dünyayla paylaşabilmeniz için kolaylık sağlıyoruz . Videolarınıza, kendi özel efekt filtrelerimizle, eğlenceli etiketlerimiz, çıkartmalarımız ve daha bir sürü özelliklerimizle renk katabilirsiniz. Hayat çok hızlı ilerliyor bundan dolayı her saniyeyi göz önünde tutmalıyız.”

En İyi Uygulamalar:
En İyi Uygulama – Drops: 31 yeni dil öğren
En İyi Mobil Oyun – PUBG Mobile
Halkın Favori Uygulaması Spotify

2018’in En Eğlenceli Mobil Oyunları:
Faraway 3: Arctic Escape
The Sims
Orbia: Dokun ve Rahatla
Dream Walker

2018’in en iyi günlük yardımcı uygulamaları:
Tasty
Daylio
Canva
Facetune
Pedometre

Yılın en eğlenceli uygulamaları:
Vimage
No Draw
TikTok
Drum Pads
IGTV

En İyi 5 Kitap:
Fear by Bob Woodward
The Outsider by Stephen King
Girl, Wash Your Face by Rachel Hollis
Fire and Fury by Michael Wolff
12 Rules for Life by Jordan B. Peterson

En İyi 5 Film:
Avengers: Infinity War
Thor: Ragnarok
Deadpool 2
Jumanji: Welcome to the Jungle
Black Panther

En İyi TV Programları:
The Walking Dead
The Big Bang Theory
The Flash
Riverdale
PAW Patrol